Forum || Horace Homepage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum of Horatiu Roman - Enjoy
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Harta vizitatorilorHarta vizitatorilor  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» pacat ca acest forum nu mai este activ
Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitimeScris de crr_ro 12th Septembrie 2016, 3:42 pm

» CULOAREA VIETII
Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitimeScris de EUGEN 19th Iunie 2012, 3:43 pm

» Povestea lui Iov
Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitimeScris de Genesis 7th Aprilie 2011, 8:50 am

» transpun.txt
Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitimeScris de Horace 24th Ianuarie 2011, 7:32 am

» MAZEGAME
Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitimeScris de Horace 2nd Iunie 2010, 1:31 pm

» nebunie
Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitimeScris de Vizitator 24th Februarie 2010, 8:50 am

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 22, 10th Mai 2024, 2:12 pm
Statistici
Avem 57 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: alinatim

Membrii nostri au postat un numar de 1064 mesaje în 108 subiecte

 

 Sub ce forma va veni apocalipsa?

In jos 
+6
octi
Volodea
Bogdan
Puffyka
Horace
Alheen
10 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime6th Iunie 2007, 3:44 pm

-provocata de om : -> razboi nuclear
->arme biologice
->dsitrugerea stratului de ozon
-din cauze naturale: -> activitate vulcanica ridicata
-> cutremure de peste 9 grade
->valuri seismice
-> ploaie de meteoriti
-> asteroid imens
->comete
-> implozie a soarelui
etc..
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime6th Iunie 2007, 5:25 pm

Omul dupa cum se vede, a incercat de mai mult timp sa aiba grija pe cat posibil de mediu. Dar cum politicienii sunt asa de tensionati si soldatii sunt asa de ingusti, probabil ca vom distruge planeta cu un razboi nuclear, o arma biologica mai putin probabil, distrugerea stratului de ozon e inevitabil dar oricum e destul de bun pana acum.

Cauzele naturale:
activitate vulcanica: destul de putin probabil zic eu.
Cutremure: direct proportional cu activitatea vulcanica, zic eu.
valuri seismice(tsunami pentru unii) destul de putin probabil, cat timp necesita un cutremur si mai ales ca sunt si munti prin lume care sa le opreasca
Ploaie de meteoriti: o sansa mai mare putin, desi meteoritii sunt destul de slabi, cum ard pana ajung pe pamant.
asteroid imens si cometa: astea pot fi mai problematice, dar sansele sunt de asemenea micute.
implozie/explozie a soarelui: inevitabila, dar asta numai daca scapam de toate cele de mai sus.

pana la urma, ceva tot ne distruge, asa ca progresul civilizatiei trebuie sa apara mai repede si solutia ar putea fi transferul populatiei lumii pe Marte, cand soarele va fi prea puternic pt. Terra si pana cand vom avea posibilitatea de un transfer intr-un alt sistem planetar. Toate astea par doar in imaginatie, dar totusi sunt lucruri destul de reale si luate in seama de catre cercetatorii de pe la Discovery. Nu ca am cercetat eu sau ceva, doar ca totusi sunt niste solutii.

ps. daca aceste solutii ar putea fi aplicate, civilizatia ar putea sa tina pana mult timp de-acum...
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Puffyka
Senior Member
Senior Member



feminin Numarul mesajelor : 50
Varsta : 31
Locaţie : http://puffyka.hi5.com
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime6th Iunie 2007, 5:35 pm

nu se poate transfera toata populatia omenirii pe alte planete...pentru ca inainte k sa ajunga pe alta planeta toti vor muri...
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime6th Iunie 2007, 5:38 pm

da, asta e corect, dar stiind ca asta nu se poate decat in viitor, nu se va intampla doar asa, mutati toti intr-o plasa. Oamenii mai si gandesc la lucruri dinacestea, si asta e prima chestie importanta de observat. Eu ma gandesc la ca un fel de bila plina cu aer si toate necesare trairii. Oricum nu vreau sa zic tot felul de prostii imaginare, dar totusi cred ca se poate.
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Puffyka
Senior Member
Senior Member



feminin Numarul mesajelor : 50
Varsta : 31
Locaţie : http://puffyka.hi5.com
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime6th Iunie 2007, 5:44 pm

crezi in ceea ce nu se poate...si mai intrebi de ce lumea crede in Dumnezeu....si tu crezi in chestii imposibile si spui cum se poate k noi sa credem in Dumnezeu....hmmm... nu trebuie sa evoluam pentru a ne muta pe alta planeta ci sa o protejam pe asta...nimeni nu se gandeste la cum va supravietui lumea sau asa...totul se invarte in jurul banilor acuma...pe nimeni nu il intereseaza daca eu mor sau tu... important e ca el sa scape cu viata... vezi cum crezi si tu in chestii imposibile?...
Sus In jos
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime6th Iunie 2007, 5:53 pm

nu deviati de la subiect.

Am vazut un reportaj pe Discovery cum ca.. inaintea nostra au fost "Atlantidienii", dar inainte lor au mai fost in ca 3 generatii de oameni.
S-a descoperit un fel de calendar foarte vechi. Erau trecute cele 5 generatii de oameni : si in dreptul lor erau tot felu' de semne : 3 jaguari ( nu stiu ce inseamna), o flacara, apa si inca un semn nu mai retin exact. in fine la ultima generatie au fost adunate toate semnele.... si putem spune ca flacara e incalzirea globala.. apa cresterea oceanelor din cauza topirii calotei polare...



Apocalipsa va veni cel mai sigur din cresterea nivelului apelor.
Sus In jos
Puffyka
Senior Member
Senior Member



feminin Numarul mesajelor : 50
Varsta : 31
Locaţie : http://puffyka.hi5.com
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime6th Iunie 2007, 5:58 pm

nu stiu....posibil... oricum eu tot cred in clasica versiune cu Antihristu... cand lumea va fi plina de rau si nu va mai fi deloc bine in lume atunci va veni apocalipsa...pentru ca bine fara rau nu exista....si atunci va veni binele...si la infrange raul...sub ce forma....nici nu vreau sa-mi inchipui....am vazut si euu ceva chestie pe Discovery cu sfarsitul lumii si m-a ingrozit....nu cred k vom prinde vremurile alea...asa k nu va facetzi griji Razz
Sus In jos
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime6th Iunie 2007, 5:59 pm

de ce sa nu-ti faci griji? fa-ti ca daca le prinzi? Smile)
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime6th Iunie 2007, 6:05 pm

pai daca nu se poate bine fara rau, cum de binele va invinge? ar ramane lumea fara rau... hm... asta nu ar fi prea bine pt teoria ta... si in plus, asta ar insemna ca lupta asta sa fie pt totdeauna.
O posibilitate pt antihrist, totusi, ar putea fi Becali (desi e cam berbec de felul lui) lol!
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Puffyka
Senior Member
Senior Member



feminin Numarul mesajelor : 50
Varsta : 31
Locaţie : http://puffyka.hi5.com
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime6th Iunie 2007, 6:23 pm

jur k ai ceva cu becali asta... pai da...dak raul va conduce un timp planeta...va veni randul binelui sa conduca nu?
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime6th Iunie 2007, 6:49 pm

dar pe cine ar conduce? ca ar fi doar bine pe planeta, ar insemna ca binele domneste singur o vreme... dar raul nu a domnit o vreme, caci ai zis: "cand lumea va fi plina de rau si nu va mai fi deloc bine in lume atunci va veni apocalipsa" adica pe loc va aparea sau cum?
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime6th Iunie 2007, 7:08 pm

becali e tembel Smile) cioban cu bani multi.
Sus In jos
Puffyka
Senior Member
Senior Member



feminin Numarul mesajelor : 50
Varsta : 31
Locaţie : http://puffyka.hi5.com
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime6th Iunie 2007, 7:33 pm

nu ai inteles ce am vrut sa spun...ma rog...nu stiu eu sa comentez chestiile astea...apocalipsa va veni cand va horati Dumnezeu...nimeni nu stie cand....doar va veni....si multi oameni vor muri...
Sus In jos
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime6th Iunie 2007, 8:54 pm

multi? apocalipsa = final, THE END, FINISH, Kaput astea .. mor toti toate tot
Sus In jos
Puffyka
Senior Member
Senior Member



feminin Numarul mesajelor : 50
Varsta : 31
Locaţie : http://puffyka.hi5.com
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime6th Iunie 2007, 9:11 pm

pai da....deci din cate stiu eu...si am vazut documentare si din astea... Va fi un razboi final intre bine si rau...oamenii care sunt credinciosi vor fi ridicati la cer pentru a nu suporta sfarsitul lumii ....totul se va derula timp de sapte ani in care vor fi cutremure, furtuni, groaza, spaima, durere....unii se vor pocai si vor recunoaste ca Dumnezeu exista....acei oameni se vor lupta cu raul....Se va da o batalie finala intre rau si bine....si atunci cand raul va fi pe punctul de a-i invinge pe cei buni Dumnezeu se va arata si va invinge raul. Raul va disparea si binele va cobori pe pamant...
Sus In jos
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime7th Iunie 2007, 3:49 pm

the epic battle Smile) basme ...
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime3rd Iulie 2007, 11:28 am

si atunci, binele singur-singurel va sta frumos intr-un picior fara rau pe langa el, ceea ce tocmai contrazice teoria ta...
dar acum imi trece prin minte o chestie ciudata: cum Dzeu ii iubeste pe toti si pe toate, de ce i-ar omori pe aia rai?? de ce sa nu-i lase pe-acolo sa stea si ei? Ca doar El are o inima maaaaare...
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime3rd Iulie 2007, 11:30 am

in plus, daca binele ar cobori pe pamant, ar veni toti cei buni sa stea pe pamant, aia care au murit si au ajuns in rai, sau ce vrei sa zici? asta ar insemna ca nu este o viata pe veci... ce prostie!
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Bogdan
Newbie
Newbie



masculin Numarul mesajelor : 3
Reputatie : -2
Data de inscriere : 18/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime3rd Octombrie 2008, 9:40 pm

Io cred ca atunci va veni apocalipsa cand Popescu impreuna cu profele de germana si fizica vor ataca pamantul depunand oua ca sa se inmulteasca.Pamantul va deveni acoperit de hitosi mucegaiti care vor controla siomori toti oameni. affraid Twisted Evil
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime4th Octombrie 2008, 6:42 pm

asta ar fi o alta viziune a bataliei dintre bine si rau, combinata cu poeziile mele Smile
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime4th Octombrie 2008, 7:20 pm

era un thread serios.
Sus In jos
Volodea
Junior Member
Junior Member
Volodea


masculin Numarul mesajelor : 38
Varsta : 28
Locaţie : Cluj
Muzica : Rock.
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/10/2008

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime4th Octombrie 2008, 10:06 pm

Daca crezi chestia cu Antihristul, si Bine vs Rau (tonight on ESPN), te intreb cv. Cum poti tu sa argumentezi ca credinta TA (crestinismul) e adevarata si ca celelalte (de la zei antici pana la Allah) sunt false?
Sus In jos
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime4th Octombrie 2008, 11:05 pm

chestiile astea nu sunt 'facute' pt a fi demonstrate. poti cauta si vei si gasi o multitudine de contra-argumente, dar f putin argumente pt a demonstra ca exista dumnezeu, cristos si alte chestii. am vazut un documentar f interesant despre astea, o sa revin cu un edit cu numele si un link de imdb Smile
Sus In jos
octi
Newbie
Newbie



masculin Numarul mesajelor : 3
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/10/2008

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime9th Octombrie 2008, 10:42 am

Eu nu cred ca oamenii vor disparea prea curand ...cred ca vor popula alta planeta in alt sistem solar ..cat despre lupta intre bine si rau .. asta e doar o ipoteza,o aberatie dupa mine.. daca Dumnezeu exista,dece milioane de oameni inca sufera,desi cred cu adevarat in Dumnezeu ?Exista multe teorii,dar nu exista dovezi concludente pentru nici una...deocamdata putem doar sa ne dam cu parerea.Daca este sa disparem cred ca oamenii vor disparea i urma unui razboi mondial...aceasta fiind varianta mai apropiata de prezent..sau nu vom reusi sa populeze alta pleneta,soarele venindu-ne de hac.. sunny pale
Sus In jos
ONDSKAN
Little One
Little One



Numarul mesajelor : 10
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/10/2008

Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime9th Octombrie 2008, 7:16 pm

Sfarsitul suntem noi. Very Happy hooooraaaaay Wink humanity rulez Mad
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sub ce forma va veni apocalipsa? Empty
MesajSubiect: Re: Sub ce forma va veni apocalipsa?   Sub ce forma va veni apocalipsa? Icon_minitime

Sus In jos
 
Sub ce forma va veni apocalipsa?
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum || Horace Homepage :: Discutii :: Ciudatenii, Absurditati :: Unde ne indreptam?-
Mergi direct la: