Forum || Horace Homepage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum of Horatiu Roman - Enjoy
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Harta vizitatorilorHarta vizitatorilor  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» pacat ca acest forum nu mai este activ
CONCURS 3 - CREATIE Icon_minitimeScris de crr_ro 12th Septembrie 2016, 3:42 pm

» CULOAREA VIETII
CONCURS 3 - CREATIE Icon_minitimeScris de EUGEN 19th Iunie 2012, 3:43 pm

» Povestea lui Iov
CONCURS 3 - CREATIE Icon_minitimeScris de Genesis 7th Aprilie 2011, 8:50 am

» transpun.txt
CONCURS 3 - CREATIE Icon_minitimeScris de Horace 24th Ianuarie 2011, 7:32 am

» MAZEGAME
CONCURS 3 - CREATIE Icon_minitimeScris de Horace 2nd Iunie 2010, 1:31 pm

» nebunie
CONCURS 3 - CREATIE Icon_minitimeScris de Vizitator 24th Februarie 2010, 8:50 am

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 22, 10th Mai 2024, 2:12 pm
Statistici
Avem 57 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: alinatim

Membrii nostri au postat un numar de 1064 mesaje în 108 subiecte

 

 CONCURS 3 - CREATIE

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
soso_cluj
Junior Member
Junior Member



masculin Numarul mesajelor : 34
Varsta : 54
Locaţie : cluj napoca
Reputatie : 2
Data de inscriere : 15/05/2007

CONCURS 3 - CREATIE Empty
MesajSubiect: CONCURS 3 - CREATIE   CONCURS 3 - CREATIE Icon_minitime6th Martie 2009, 10:21 am

In speranta ca ideea de Concursuri pe Forum a prins, lansez al treilea concurs.
Tema acestui concurs va fi Crearea si propunerea unei sigle (a unui LOGO) pentru o firma de productie mobilier (al carei patron sunt) Firma se ocupa si de proiectare si design mobilier.

Numele firmei este SC ZOOM SRL. Deci sigla sa contina numele : ZOOM . As dori daca se poate specificarea fontului propus in sigla... Daca iese o treaba faina, aceasta sigla o voi utiliza pe documentele oficiale ale firmei.

Concursul propun sa se desfasoare pe parcursul a 14 zile. Evident oricine poate participa. Fiecare participant poate propune mai multe variante.

In data de 20.03.2009 se va incerca o jurizare si desemnarea castigatorului.

Premiul va consta intr-o masa pentru 2 persoane la o pizzerie. (Castigatorul si o persoana propusa de acesta)

Pentru alte detalii va stau la dispozitie.
Nu am culori preferate, dar am culori neagreate (verde).
Sus In jos
http://www.iurovision.ro
vlad
Real Poster
Real Poster
vlad


masculin Numarul mesajelor : 102
Varsta : 30
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/05/2007

CONCURS 3 - CREATIE Empty
MesajSubiect: Re: CONCURS 3 - CREATIE   CONCURS 3 - CREATIE Icon_minitime6th Martie 2009, 6:07 pm

aici e logo-ul. poate ca nu e f complex insa cred ca pe acte apare cel mai bine fara prea multe detalii (mai ales ca multe sunt in alb/negru).
daca nu e bine mai incerc.
fontul folosit este Green Dinosaur. (download aici)
totusi fontul l-am modificat printr-un mask (alea 2 linii ce taie logo-ul), deci nu e tot asa si ala. (asa ca mai bine il iei din .psd de mai jos si il pui pe alte documente sau nustiu.. da pt asta tre sa ai photoshop)

CONCURS 3 - CREATIE Zoom_2
*versiunea .psd aici
*am pus pe situl www.scoliromanestidinardeal.go.ro pt ca nu am alt host deocamdata (este un site la care lucrez pt un proiect)
Sus In jos
soso_cluj
Junior Member
Junior Member



masculin Numarul mesajelor : 34
Varsta : 54
Locaţie : cluj napoca
Reputatie : 2
Data de inscriere : 15/05/2007

CONCURS 3 - CREATIE Empty
MesajSubiect: Re: CONCURS 3 - CREATIE   CONCURS 3 - CREATIE Icon_minitime6th Martie 2009, 11:20 pm

Multumesc Vlad. E OK. Nu pot spune ca nu imi place, am facut mai multe incercari si eu si inca nu m-am hotarat. De aceea am decis sa fac acest concurs ca sa vad mai multe propuneri. Evident una din ele va fi premiata. Cu cat mai multe , cu atat mai multe sanse de castig. Smile
Inca o data , bravo si te astept cu noi propuneri.

Se pare ca esti un concurent serios. Smile
Sus In jos
http://www.iurovision.ro
crr_ro
Junior Member
Junior Member



masculin Numarul mesajelor : 43
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/05/2007

CONCURS 3 - CREATIE Empty
MesajSubiect: Re: CONCURS 3 - CREATIE   CONCURS 3 - CREATIE Icon_minitime7th Martie 2009, 8:05 pm

grozav concursul! daca eu ma gandeam ca de la distanta incerc sa fac ceva educativ (vezi cultural -poezie la Concurs 1 si sa invatam inca un mic amanunt din internet in concurs 2), uite soso face ceva util. Sper sa ii ajute. idee grozava.
Cat despre premiu - teribil - evident il vreau eu - am sa ma gandesc sa propun si eu un logo

keep in touch
acum fara buclucasul spoiler
cr
Sus In jos
crr_ro
Junior Member
Junior Member



masculin Numarul mesajelor : 43
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/05/2007

CONCURS 3 - CREATIE Empty
MesajSubiect: Re: CONCURS 3 - CREATIE   CONCURS 3 - CREATIE Icon_minitime15th Martie 2009, 7:56 pm

Cum am spus revin si eu cu un logo de care nici macar eu personal nu sunt multumit.
CONCURS 3 - CREATIE 1

In primul rand trebuie schimbata neaparat imaginea. Recomand sa pui una sugestiva la ceea ce faci tu, altfel doar din texul Zoom nu stie nimeni ca te ocupi cu mobila. Sugerez sa fie fara fond (sa ramana alb) si poate fi doar o schita simpla.

Daca nici in curcubeu nu accepti verde poti face de ex un asanumit degrade de la rosu la albastru, dar prin curcubeu dai ideea de diversitate.
Sigla e facuta 100% in Word si poti sa o faci si tu repede. fontul l-am lasat default (arial banuiesc) dar poti pune ce vrei.

Pacat de dezinteresul si pt acest Concurs 3. Mai sunt doar 5 zile si suntem momentan doar 2 participanti. as dori si sper la cat mai multi participanti.
Succese
cr
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

CONCURS 3 - CREATIE Empty
MesajSubiect: Re: CONCURS 3 - CREATIE   CONCURS 3 - CREATIE Icon_minitime16th Martie 2009, 11:03 pm

Postez si eu cateva incercari, unele mai nereusite, altele mai bune, voi decideti. Am sa le denumesc in ordine, cu cifre de la 1 la 5.

ZOOM 1.

CONCURS 3 - CREATIE Zoom211

ZOOM 2.

CONCURS 3 - CREATIE Zoom310

ZOOM 3.

CONCURS 3 - CREATIE Zoom410

ZOOM 4.

CONCURS 3 - CREATIE Zoom510

ZOOM 5.

CONCURS 3 - CREATIE Zoom610

1,2,5 au o idee oarecum preluata de la vlad, cea cu liniile care taie scrisul. daca e vreo problema, eu le scot, nu vreau sa plagiez pe nimeni, recunosc ca asta e treaba.

dupa parerea mea, poza nr 3 e cea mai reusita, pe acelasi loc cu 5.

din pacate nu mai stiu care este fontul folosit in niciuna din poze, dar am fisierul cu textul simplu fara imagini colorate in fundal daca este nevoie de el.
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
CriStyy
Little One
Little One



masculin Numarul mesajelor : 8
Varsta : 31
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/10/2008

CONCURS 3 - CREATIE Empty
MesajSubiect: Re: CONCURS 3 - CREATIE   CONCURS 3 - CREATIE Icon_minitime17th Martie 2009, 11:08 pm

[img]CONCURS 3 - CREATIE Logouri
CONCURS 3 - CREATIE W1425[/img]
super mare? Laughing
Sus In jos
http://crissstiii.hi5.com
soso_cluj
Junior Member
Junior Member



masculin Numarul mesajelor : 34
Varsta : 54
Locaţie : cluj napoca
Reputatie : 2
Data de inscriere : 15/05/2007

CONCURS 3 - CREATIE Empty
MesajSubiect: Re: CONCURS 3 - CREATIE   CONCURS 3 - CREATIE Icon_minitime22nd Martie 2009, 12:22 pm

Prieteni, final de Concurs 3.

Castigatori: VLAD si HORACE !!!

FELICITARI !!! FELICITARI !!! FELICITARI !!!

Consider oarecum la egalitate sigla propusa de Vlad si ZOOM 5 - varianta propusa de Horace. Va trebui sa vad care din ele o voi folosi.
Amandoi vor fi premiati , urmand sa stabilim impreuna unde si cand isi vor ridica (manca) premiul.

Ceilalti doi participanti merita toate felicitarile si multumirile pentru efortul depus si pentru propunerile facute.

Sper ca la un viitor conscurs sa aiba mai mult succes.
Sus In jos
http://www.iurovision.ro
Continut sponsorizat





CONCURS 3 - CREATIE Empty
MesajSubiect: Re: CONCURS 3 - CREATIE   CONCURS 3 - CREATIE Icon_minitime

Sus In jos
 
CONCURS 3 - CREATIE
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum || Horace Homepage :: Discutii :: Concursuri-
Mergi direct la: