Forum || Horace Homepage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum of Horatiu Roman - Enjoy
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Harta vizitatorilorHarta vizitatorilor  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» pacat ca acest forum nu mai este activ
italia si romanii Icon_minitimeScris de crr_ro 12th Septembrie 2016, 3:42 pm

» CULOAREA VIETII
italia si romanii Icon_minitimeScris de EUGEN 19th Iunie 2012, 3:43 pm

» Povestea lui Iov
italia si romanii Icon_minitimeScris de Genesis 7th Aprilie 2011, 8:50 am

» transpun.txt
italia si romanii Icon_minitimeScris de Horace 24th Ianuarie 2011, 7:32 am

» MAZEGAME
italia si romanii Icon_minitimeScris de Horace 2nd Iunie 2010, 1:31 pm

» nebunie
italia si romanii Icon_minitimeScris de Vizitator 24th Februarie 2010, 8:50 am

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 22, 10th Mai 2024, 2:12 pm
Statistici
Avem 57 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: alinatim

Membrii nostri au postat un numar de 1064 mesaje în 108 subiecte

 

 italia si romanii

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
vlad
Real Poster
Real Poster
vlad


masculin Numarul mesajelor : 102
Varsta : 30
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/05/2007

italia si romanii Empty
MesajSubiect: italia si romanii   italia si romanii Icon_minitime21st Februarie 2009, 6:06 pm

mda.. ma tot uit la televizor si aud ca romanii violeaza, fura sau omoara. in fiecare zi! si o sa spuneti ca nu is romani, ca is tigani. da, da nu ne luam dupa etnie ci dupa cetatenie.. si ei is cetateni romani.
apoi incep astia cu "SOS pt romanii din italia" "saracii romani din italia": adica tot noi suntem aia persecutati.
eu cat am stat acolo (2 ani si ceva) niciodata nu s-au purtat urat cu mine pentru ca eram roman. am mai pastrat legatura cu niste romani ce au ramas acolo si ei zic ca nu au nici o problema.
eu sincer nu as avea nimic impotriva sa ii omoare pe aia care incalca legea (si daca fura numa).
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

italia si romanii Empty
MesajSubiect: Re: italia si romanii   italia si romanii Icon_minitime21st Februarie 2009, 9:15 pm

singura problema e ca vor exista cazuri in care suspectul nu e pe deplin dovedit a fi cel care a furat/violat/omorat. ar putea sa fie batut sa marturiseasca ca el a fost criminalul, va fi bagat la inchisoare sau ma rog, va savarsi pedeapsa si realul infractor va scapa nepedepsit. De asta s-au inasprit pedepsele doar cu putin. desi, ar trebui sa se puna o conditie: atunci cand gasim dovezi clare, criminalul sa fie exterminat rapid si sigur.

am vazut recent emisiunea cap&pajura in care E.Hurezeanu si C.T.Popescu discuta despre teme diverse (emisiunea e pe realitatea tv sambata seara, pentru cei interesati). Acolo s-a discutat despre tema asta printre altele si o abordare interesanta mi se pare si mie, dupa cum spunea C.T.Popescu: "unii oameni trebuie eliminati din societate. mai ales cei care recidiveaza". Adica sa le dai vreo 2 sau 3 sanse sa se indrepte.(in total maximum 3 violuri). dupa ce vedem ca nu mai se opresc din violat, ii eliminam din societate. Aici intervine "pedeapsa" cu moartea.

imi place ideea si sincer sunt de parere ca ar trebui sa fie introdusa in constitutie. daca nu in italia, macar la noi in romania. Pasapoartele sau cipurile biometrice ar ajuta mult la tinerea evidentei acestor violuri si gesturi criminale.

alta chestie, cand ai fost tu in italia, nu sunt foarte convins ca existau atatia "romani" acolo. poate cei care chiar munceau. pana sa se dea liber la toti, nu au existat mari probleme, nici la televizor nu se vedeau atatea.
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
vlad
Real Poster
Real Poster
vlad


masculin Numarul mesajelor : 102
Varsta : 30
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/05/2007

italia si romanii Empty
MesajSubiect: Re: italia si romanii   italia si romanii Icon_minitime21st Februarie 2009, 9:39 pm

nu.. nu cred ca numaru romanilor s-a modificat foarte multi. sa vezi ce se intapla cateodata:
-eram intr-un autobuz si doi romani i-au furat poseta, (culmea) chiar unei romance.
-manelisti beti stand pe un trotuar in torino, scuipand si injurand. au lasat pe jos cateva sticle goale de bere..
si multe alte chestii care ma faceau sa imi fie rusine ca-s român..

si eu ma uit de obicei la cap si pajura (app. e vineri seara Smile ). imi place ce zice CTP-u da hurezeanu mi se pare enervant; el tot timpu repeta ceea ce zice ctp numa ca zice in alta ordine cuvintele..
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

italia si romanii Empty
MesajSubiect: Re: italia si romanii   italia si romanii Icon_minitime21st Februarie 2009, 9:45 pm

corect, e vineri seara, am crezut ca azi e duminica. Smile

hurezeanu are remarci interesante si nu prea are ce sa isi dea cu parerea pentru ca el e intr-un fel gazda emisiunii si CTP e invitatul. cel putin asa da impresia prin discutie. amandoi sunt oameni inteligenti, nu poti contesta asta.

de-a lungul emisiunii, daca urmaresti toate intelesurile, se spun chestii dure, chiar daca oarecum adevarate. ce-i si mai dur este dupa ce asculti timp de o ora discutia intre ei doi, limbajul elevat al claselor inalte, sa dai pe OTV si sa vezi niste animale latrand unele catre altele in studio, cu un limbaj incomparabil. asta e un lucru atat de dur, incat toate discutiile lor sunt nimicuri. te simti ingrozitor dupa o asemenea experienta, ca si cum ai sari de pe everest pentru a cadea in groapa marianelor.

sugerez experienta oamenilor amatori de senzatii tari sau sinucigasilor care nu au reusit sa se hotarasca inca.
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

italia si romanii Empty
MesajSubiect: Re: italia si romanii   italia si romanii Icon_minitime21st Februarie 2009, 9:54 pm

aiurea si cu astea, ultima data cand am auzit ceva de pe la TV (nu ma prea uit) era vorba de 4 romani care au facut nush ce, dar erau romani.. nu te poti lua dupa etnie/cetatenie/whatever, e vorba de rasa umana,de caracter si desigur de mentalitate, uite-te in romania, e o mare gradina ZOO
Sus In jos
Continut sponsorizat





italia si romanii Empty
MesajSubiect: Re: italia si romanii   italia si romanii Icon_minitime

Sus In jos
 
italia si romanii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum || Horace Homepage :: Discutii :: Despre toate-
Mergi direct la: