Forum || Horace Homepage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum of Horatiu Roman - Enjoy
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Harta vizitatorilorHarta vizitatorilor  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» pacat ca acest forum nu mai este activ
Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitimeScris de crr_ro 12th Septembrie 2016, 3:42 pm

» CULOAREA VIETII
Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitimeScris de EUGEN 19th Iunie 2012, 3:43 pm

» Povestea lui Iov
Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitimeScris de Genesis 7th Aprilie 2011, 8:50 am

» transpun.txt
Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitimeScris de Horace 24th Ianuarie 2011, 7:32 am

» MAZEGAME
Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitimeScris de Horace 2nd Iunie 2010, 1:31 pm

» nebunie
Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitimeScris de Vizitator 24th Februarie 2010, 8:50 am

Cine este conectat?
În total sunt 5 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 5 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 13, 5th Iunie 2009, 12:33 am
Statistici
Avem 57 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: alinatim

Membrii nostri au postat un numar de 1064 mesaje în 108 subiecte

 

 Ce melodie asculti in momentul acesta?

In jos 
+8
Shobo
CriStyy
soso_cluj
crr_ro
vlad
Alheen
Horace
Origami
12 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Origami
Senior Member
Senior Member
Origami


feminin Numarul mesajelor : 50
Varsta : 32
Locaţie : Cluj
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/12/2008

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime15th Februarie 2009, 1:19 pm

Uite un alt joculet dragut, preluat de pe alte forumuri:P. Ideea e sa zici ce melodie asculti in acest moment ^_^. Ne mai imbogatim si noi playlist-urile.

Eu ascult K-os - The love song Smile
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime15th Februarie 2009, 1:45 pm

eu unul prefer ideea de album celei de piesa. vad la unii o lista lunga cu piese luate de pe la fiecare artist, toat amestecate intre ele, devine dificil sa vezi atata scris. eu ascult doar albume, nu piese izolate, pentru ca un artist adevarat stie sa isi compuna albumul cu o oarecare legatura intre piese (vezi Pink Floyd) si au o semnificatie generala, trecand peste faptul ca auzi "we don't need no education" intr-o singura piesa, care este una dintre cele mai penibile din Pink Floyd, chiar daca la modul absolut este faina.

eu ascult melodia de la telefon (chiar ma suna cineva in momentul asta)
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime15th Februarie 2009, 2:31 pm

green day -castaway Smile
Sus In jos
vlad
Real Poster
Real Poster
vlad


masculin Numarul mesajelor : 102
Varsta : 30
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/05/2007

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime15th Februarie 2009, 10:05 pm

Status Quo - In the army now
Sus In jos
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime16th Februarie 2009, 4:59 pm

Deetrong Feat Ovasoul 7 - I Cling ( Aril Brikha remix)
Sus In jos
crr_ro
Junior Member
Junior Member



masculin Numarul mesajelor : 43
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/05/2007

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime18th Februarie 2009, 11:10 pm

Yngwie Malmsteen - Cavalino Rampante
din albumul:
Concerto Suite for Electric Guitar and Orchestra in E Flat Minor Op.1

na, ca pana am scris postul, a trecut momentul si acum e
Presto vivace din acelasi album :-)
Sus In jos
soso_cluj
Junior Member
Junior Member



masculin Numarul mesajelor : 34
Varsta : 54
Locaţie : cluj napoca
Reputatie : 2
Data de inscriere : 15/05/2007

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime18th Februarie 2009, 11:20 pm

Imnul inecatilor din Atlantida - George Nicolescu, pe Radio3net m ca sa scriu versurile pentru a castiga concursul lansat de crr_ro in acest forum Laughing
Sus In jos
http://www.iurovision.ro
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime19th Februarie 2009, 1:16 pm

Chemical Brothers - Do it again ( Oliver Huntemann Remix) Smile
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime19th Februarie 2009, 3:58 pm

pink floyd- a saucerful of secrets
de pe albumul a saucerful of secrets.

propun o noua regula: daca se poate, sa dam si indicatii spre unde se poate asculta piesa in discutie, altfel nu prea ajuta sa stim unii despre altii ce asculta.
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Origami
Senior Member
Senior Member
Origami


feminin Numarul mesajelor : 50
Varsta : 32
Locaţie : Cluj
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/12/2008

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime19th Februarie 2009, 6:58 pm

Clint Mansell- Dead Reckoning
Sus In jos
crr_ro
Junior Member
Junior Member



masculin Numarul mesajelor : 43
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/05/2007

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime19th Februarie 2009, 9:28 pm

idee buna cu noua regula sa dam si indicatii unde se pot asculta piesele. mai ales daca nu e cazul sa fac un download ar fi perfect!
din pacate in afara de pink floyd, status quo si George Nicolescu nu am auzit ce ascultati voi si nici sa caut pt download nu vreau :-(

la tema, azi am ascultat chiar de mai multe ori:

Yngwie Malmsteen - Arpegios from Hell si
Yngwie Malmsteen - Amadeus

cred ca ambele se pot gasi pe youtube
Stie cineva daca astea 2 apartin de vreun album? nu cred. dar si separat le gasesc teribil

cr
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime21st Februarie 2009, 9:19 pm

Jimmy Smith - Jazz Scattin'
de pe albumul '75

Din pacate nu am gasit unde se poate asculta piesa pe internet. Cel mai simplu, descarcata de pe saituri cu intregul album. Defapt, si mai bine, cumparat albumul original (chiar daca este foarte greu de gasit)

As avea o intrebare pentru cunoscatori: nu stiti cum pot intra in discutii cu cei de la radio3net, pentru a le propune sa upload-ez niste albume pe saitul lor? sau macar sa le propun sa caute singuri? am vazut ca la jimmy smith apare 1 singur album, din peste 40 ale lui... nici macar cel mai fain, dupa parerea mea.
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
crr_ro
Junior Member
Junior Member



masculin Numarul mesajelor : 43
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/05/2007

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime21st Februarie 2009, 10:07 pm

din pacate dupa vreo 3-5 luni dupa moartea lui Florian Pittis, radio3net si-a cam pierdut ascultatorii. Noroc ca a ramas search&play si desteapta-te rockule pe site-ul lor. Chiar si inainte cu vreo 3 ani cand mai intram pe chat la ei cu moderatorii, le-am propus degeaba update la albume. Mi-au spus fiecare ca vor da mai departe propunerea dar... nimic. Atunci le spuneam de Krypton - Fara teama, album pe care acum nu am unde-l asculta pe net Sad (vezi la radio3net comentariile la Krypton - fiecare se mira ca lipseste poate cel mai bun album Heavy romanesc). Dubios e ca uneori la ei la radio live mai auzeam piese live de pe album, unul mi-a zis ca el a venit cu albumul lui de acasa si nu era din arhiva radio3net.
Chat-ul type irc pe web pare ok, dar despre unii moderatori nu am fost prea incantat. poti incerca, nu trebuie nimic instalat.

cr
Spoiler:
Sus In jos
CriStyy
Little One
Little One



masculin Numarul mesajelor : 8
Varsta : 31
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/10/2008

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime1st Martie 2009, 11:42 pm

fix acuma? Weezer - Buddy Holly Very Happy mortala piesa Wink)
Sus In jos
http://crissstiii.hi5.com
Shobo
Senior Member
Senior Member
Shobo


masculin Numarul mesajelor : 83
Varsta : 31
Locaţie : Cluj - Napoca
Muzica : ROACK \m/
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/10/2008

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime2nd Martie 2009, 12:03 am

AC/DC - Danger Very Happy
Sus In jos
http://shobo8.hi5.com
Origami
Senior Member
Senior Member
Origami


feminin Numarul mesajelor : 50
Varsta : 32
Locaţie : Cluj
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/12/2008

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime3rd Martie 2009, 7:30 pm

Vama Veche-Nu am chef azi(nu o ascult propriu-zis, dar imi canta in suflet si in cap [bad day] )
Sus In jos
soso_cluj
Junior Member
Junior Member



masculin Numarul mesajelor : 34
Varsta : 54
Locaţie : cluj napoca
Reputatie : 2
Data de inscriere : 15/05/2007

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime7th Martie 2009, 11:50 am

AC/DC - TNT pe Lastfm AC/DC radio,

Tocmai s-a schimbat , e KISS cu Lick it up
Sus In jos
http://www.iurovision.ro
vlad
Real Poster
Real Poster
vlad


masculin Numarul mesajelor : 102
Varsta : 30
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/05/2007

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime7th Martie 2009, 10:42 pm

...
-Pantera - Walk (a fost)
-Iron Maiden - The Trooper
-Metallica - Orion (urmeaza)
...
Sus In jos
Shobo
Senior Member
Senior Member
Shobo


masculin Numarul mesajelor : 83
Varsta : 31
Locaţie : Cluj - Napoca
Muzica : ROACK \m/
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/10/2008

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime8th Martie 2009, 11:32 am

fix acuma?
Joe Satriani - Flying In A Blue Dream Very Happy
Sus In jos
http://shobo8.hi5.com
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime8th Martie 2009, 11:35 am

fix acuma: Emerson Lake & Palmer - Tarkus

cu siguranta se poate asculta pe last.fm, si exista si o posibilitate marunta pe radio3net, dar nu sunt sigur. (eu o ascult de pe calculator.)

dupa asta urmeaza Take a Pebble (super tare, cea mai tare din univers!!!)
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Shobo
Senior Member
Senior Member
Shobo


masculin Numarul mesajelor : 83
Varsta : 31
Locaţie : Cluj - Napoca
Muzica : ROACK \m/
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/10/2008

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime8th Martie 2009, 12:17 pm

mm... recomand o piesa de la Satriani care are un riff foarte metal ce ma obsedeaza matanie
Joe Satriani - Mind Storm
totusi, solo-ul de pe la jumatate (minutul 2) este, dupa parerea mea, jenant Razz dar piesa face toti banii doar pentru inceput Very Happy
Sus In jos
http://shobo8.hi5.com
vlad
Real Poster
Real Poster
vlad


masculin Numarul mesajelor : 102
Varsta : 30
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/05/2007

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime8th Martie 2009, 12:52 pm

da, la jumate zici ca-i un joc dinala de copii retardati
Sus In jos
Shobo
Senior Member
Senior Member
Shobo


masculin Numarul mesajelor : 83
Varsta : 31
Locaţie : Cluj - Napoca
Muzica : ROACK \m/
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/10/2008

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime8th Martie 2009, 1:15 pm

imi aduce aminte de Malmsteen partea aia Smile)
Sus In jos
http://shobo8.hi5.com
Shobo
Senior Member
Senior Member
Shobo


masculin Numarul mesajelor : 83
Varsta : 31
Locaţie : Cluj - Napoca
Muzica : ROACK \m/
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/10/2008

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime9th Martie 2009, 6:03 pm

Amorphis - Day Of Your Beliefs - acuma am descoperit-o si chiar suna fainut Smile
recomandare (again Smile) ): Roxette - How Do You Do - sigur o stiti cu totii, dar merita sa o ascultati inca o data Smile

Horace a scris:

dupa asta urmeaza Take a Pebble (super tare, cea mai tare din univers!!!)

nu ai precizat ce univers lol! lol!


Ultima editare efectuata de catre Horace in 9th Martie 2009, 6:57 pm, editata de 1 ori (Motiv : ai postat de 2 ori la un interval de 1 minut - asta se cheama double post si nu prea e admis. asa ca am combinat cele 2 posturi.)
Sus In jos
http://shobo8.hi5.com
crr_ro
Junior Member
Junior Member



masculin Numarul mesajelor : 43
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/05/2007

Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime9th Martie 2009, 6:51 pm

joe satriani - mind storm pe you tube sa vad ce scrieti voi mai sus - dar nu merita :-(
imi vine sa rad mai ales cand comparati cu malmsteen. asta e o piesa lenta care imi confirma ideile despre satriani. slabut si lent, fara virtuozitate. riff foarte metal shobo??? asta e chiar amuzant, pun melodia mai repede in ceva electronica de meditatie Smile (scuze daca dau si eu spre absurd)

pana in 90 am cantat si eu in trupe la chitara, ce e drept cam neserios, dar piesa asta puteam s-o fac cred. in schimb orice piesa a lui malmsteen nu am sanse.

ca fost chitarist, il gasesc pe malmsteen la mare distanta fata de toti, inclusiv joe satriani, steve vai sau care mai pretinde virtutii. totusi va respect alegerea: de gustibus non est disputandum
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce melodie asculti in momentul acesta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce melodie asculti in momentul acesta?   Ce melodie asculti in momentul acesta? Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce melodie asculti in momentul acesta?
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum || Horace Homepage :: Discutii :: Muzica-
Mergi direct la: