Forum || Horace Homepage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum of Horatiu Roman - Enjoy
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Harta vizitatorilorHarta vizitatorilor  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» pacat ca acest forum nu mai este activ
mancare preferata Icon_minitimeScris de crr_ro 12th Septembrie 2016, 3:42 pm

» CULOAREA VIETII
mancare preferata Icon_minitimeScris de EUGEN 19th Iunie 2012, 3:43 pm

» Povestea lui Iov
mancare preferata Icon_minitimeScris de Genesis 7th Aprilie 2011, 8:50 am

» transpun.txt
mancare preferata Icon_minitimeScris de Horace 24th Ianuarie 2011, 7:32 am

» MAZEGAME
mancare preferata Icon_minitimeScris de Horace 2nd Iunie 2010, 1:31 pm

» nebunie
mancare preferata Icon_minitimeScris de Vizitator 24th Februarie 2010, 8:50 am

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 22, 10th Mai 2024, 2:12 pm
Statistici
Avem 57 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: alinatim

Membrii nostri au postat un numar de 1064 mesaje în 108 subiecte

 

 mancare preferata

In jos 
+4
TrixMania
Alheen
Horace
vlad
8 participanți
AutorMesaj
vlad
Real Poster
Real Poster
vlad


masculin Numarul mesajelor : 102
Varsta : 30
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/05/2007

mancare preferata Empty
MesajSubiect: mancare preferata   mancare preferata Icon_minitime6th Februarie 2009, 7:23 pm

care e mancarea voastra preferata ? Smile)

incep eu:
-NUTELLA (cel putin o data la doua zile mananc nutella)
-Pizza
-Lasagna si paste (nu pashte)
-cartofi prajiti

cam asta mananc si imi place. astept pareri despre ce am scris mai sus si mancarurile voastre preferate.

Pofta buna!
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

mancare preferata Empty
MesajSubiect: Re: mancare preferata   mancare preferata Icon_minitime6th Februarie 2009, 10:10 pm

ce topic de spam... ma rog

cea mai buna mancare pe care am mancat-o pana acum este fara indoiala rata cu portocale si cu cartofi preparati extrem de picant, si cu un sos maroniu care nu stiu de unde provine (probabil de la portocale). a fost foarte bun, dar ma indoiesc ca peste tot unde apare "rata cu portocale" gasesti ceva bun. eu am mancat chestia la un restaurant destul de luxos din timisoara.
a doua cea mai buna, apropiindu-se foarte mult de rata ca bunatate, a fost friptura de elan cu cartofi copti si cu sos acrisor de fructe de padure. asta am mancat in suedia, la o cabana destul de privata, aruncata pe marginea unui lac in mijlocul pustietatii, dar ceva mai bun si mai civilizat gasesti foarte greu.
in rest, chestii obisnuite si eu: pizza, cartofi, gratar, prefer pasarea inainte de porc si vita, dar porcul inainte de vita, peşte mai rar.
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

mancare preferata Empty
MesajSubiect: Re: mancare preferata   mancare preferata Icon_minitime6th Februarie 2009, 11:33 pm

ciorba de burta, kebap, shaorma,si restu' enumerate de voi
de asemenea imi plac scoicile si caracatita

dar mananc cam orice nu prea am greturi Smile
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

mancare preferata Empty
MesajSubiect: Re: mancare preferata   mancare preferata Icon_minitime10th Februarie 2009, 7:18 pm

multe fripturi sunt foarte bune cu sosuri acrisoare gen dulceata de visine, sau chiar cu compot, ca garnitura pe langa cartofi/legume/orez/mazare/orice.

chiar recent am mancat un pui la cuptor cu compot de visine. e mult mai bun. Smile
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
TrixMania
Initiate
Initiate
TrixMania


Numarul mesajelor : 23
Reputatie : 4
Data de inscriere : 07/06/2009

mancare preferata Empty
MesajSubiect: Re: mancare preferata   mancare preferata Icon_minitime7th Iunie 2009, 9:50 am

mancarea preferata?

mmm
sushi, tempura, surimi, kappa maki(=specialitati japoneze intr-un cuvant) Surprised

daca aveti intrebari despre felurile astea de mancare...pot raspunde Wink
Sus In jos
soso_cluj
Junior Member
Junior Member



masculin Numarul mesajelor : 34
Varsta : 54
Locaţie : cluj napoca
Reputatie : 2
Data de inscriere : 15/05/2007

mancare preferata Empty
MesajSubiect: Re: mancare preferata   mancare preferata Icon_minitime7th Iunie 2009, 10:38 am

trix explica-ne ce-i cu mancarurile japoneze? de ce ar putea sa-ti placa, atat timp cat esti european? ai ajuns la ele din curiozitate?
din ce sunt preparate?
trebuie sa spun ca mie nu-mi plac DELOC mancarurile orientale. am incercat de cateva ori si am fost dezamagit intr-una.
Sus In jos
http://www.iurovision.ro
TrixMania
Initiate
Initiate
TrixMania


Numarul mesajelor : 23
Reputatie : 4
Data de inscriere : 07/06/2009

mancare preferata Empty
MesajSubiect: Re: mancare preferata   mancare preferata Icon_minitime7th Iunie 2009, 11:54 am

in primul rand, sushi este facut din peste de calitate si proaspat
cum ar fi somon, tipar, calmar, creveti, ton.In al doilea rand combinatia de peste cu orez si alge de mare este foarte gustoasa, pestele crud este foarte dulce si wasabi (hreanul japonez) este "condimentul" perfect pentru a desavarsii acest fel de mancare. Surprised

de asemenea, tempura sunt legume crocante pane,pe care, daca nu iti place mancarea orientala, sunt chiar foarte nimerite sa le incerci mai intai fiind apreciate si de cei carora nu le place pestele Smile

apoi iti recomand sa incerci kappa maki, este o bucata de castravete cu orez, invelit in alge de mare ...s-ar putea sa-ti placa sunny

arata cam asa
mancare preferata Kappamaki

dupa asta iti recomand supa de paste traditionale ramen, ce contine paste, carne de porc, ou fiert si o pasta speciala foarte delicioasa.

mancare preferata Ramen-1

toate astea le poti incerca la Cluj la restaurantul japonez sau la Running Sushi de la Iulius Mall

Like a Star @ heaven
Sus In jos
Origami
Senior Member
Senior Member
Origami


feminin Numarul mesajelor : 50
Varsta : 32
Locaţie : Cluj
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/12/2008

mancare preferata Empty
MesajSubiect: Re: mancare preferata   mancare preferata Icon_minitime7th Iunie 2009, 6:21 pm

Ce reclama veritabila Smile). Lucrezi cumva acolo?
Mie nu-mi place pestele deloc, pute si e slinos si bleah....si gatit tot la fel mi se pare. In schimb imi place orezul fiert cu pui si cu legume, cred ca e mancare chinezeasca;)). Si in rest imi place junk food :X si la orice ora din zi as manca inghetata cu clatite.
Sus In jos
TrixMania
Initiate
Initiate
TrixMania


Numarul mesajelor : 23
Reputatie : 4
Data de inscriere : 07/06/2009

mancare preferata Empty
MesajSubiect: Re: mancare preferata   mancare preferata Icon_minitime8th Iunie 2009, 9:05 am

nah...pestele care e slinos si pute e stricat.. Razz deobicei pestele ce se vinde la supermarketuri la noi e stricat, mai ales cel congelat...bleah!!! Evil or Very Mad
Sus In jos
Volodea
Junior Member
Junior Member
Volodea


masculin Numarul mesajelor : 38
Varsta : 28
Locaţie : Cluj
Muzica : Rock.
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/10/2008

mancare preferata Empty
MesajSubiect: Re: mancare preferata   mancare preferata Icon_minitime10th Iunie 2009, 1:11 pm

Perfect de acord cu Trix. Ma bucur ca cineva incearca cat de cat sa indeparteze prejudecatile pseudo-snoabe despre mancarurile orientale. No offense.
Sus In jos
Origami
Senior Member
Senior Member
Origami


feminin Numarul mesajelor : 50
Varsta : 32
Locaţie : Cluj
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/12/2008

mancare preferata Empty
MesajSubiect: Re: mancare preferata   mancare preferata Icon_minitime10th Iunie 2009, 7:58 pm

Mie tot la fel mi se pare pestele 8-|
Sus In jos
TrixMania
Initiate
Initiate
TrixMania


Numarul mesajelor : 23
Reputatie : 4
Data de inscriere : 07/06/2009

mancare preferata Empty
MesajSubiect: Re: mancare preferata   mancare preferata Icon_minitime10th Iunie 2009, 9:40 pm

pai...cui nu-i place pestele, exista carne de pui..

hmm...ultima data am mancat melci..(kinda delicious )

as vrea sa incerc carne de pisica oare e buna?...cu pestele crud m-am obisnuit deja Razz
Sus In jos
Oklahoma
Little One
Little One
Oklahoma


feminin Numarul mesajelor : 9
Varsta : 115
Locaţie : Ploiesti
Muzica : Rock.
Reputatie : 1
Data de inscriere : 08/06/2009

mancare preferata Empty
MesajSubiect: Re: mancare preferata   mancare preferata Icon_minitime10th Iunie 2009, 10:42 pm

Aaaa, mie imi place pestele.

Gen, orice peste.

Incerc sa ma las de carnita in ultima vreme. Nu stiu de ce exact, da' nu ma mai mir. O_O Bine, peste tot o sa mananc...

Daca as putea sa traiesc numai cu mere, as face-o, pentru ca nu pot fara mere. Iz obsessed.
Sus In jos
Continut sponsorizat





mancare preferata Empty
MesajSubiect: Re: mancare preferata   mancare preferata Icon_minitime

Sus In jos
 
mancare preferata
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum || Horace Homepage :: Discutii :: Despre toate-
Mergi direct la: