Forum || Horace Homepage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum of Horatiu Roman - Enjoy
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Harta vizitatorilorHarta vizitatorilor  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» pacat ca acest forum nu mai este activ
Megadeth vs Metallica Icon_minitimeScris de crr_ro 12th Septembrie 2016, 3:42 pm

» CULOAREA VIETII
Megadeth vs Metallica Icon_minitimeScris de EUGEN 19th Iunie 2012, 3:43 pm

» Povestea lui Iov
Megadeth vs Metallica Icon_minitimeScris de Genesis 7th Aprilie 2011, 8:50 am

» transpun.txt
Megadeth vs Metallica Icon_minitimeScris de Horace 24th Ianuarie 2011, 7:32 am

» MAZEGAME
Megadeth vs Metallica Icon_minitimeScris de Horace 2nd Iunie 2010, 1:31 pm

» nebunie
Megadeth vs Metallica Icon_minitimeScris de Vizitator 24th Februarie 2010, 8:50 am

Cine este conectat?
În total sunt 3 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 3 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 13, 5th Iunie 2009, 12:33 am
Statistici
Avem 57 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: alinatim

Membrii nostri au postat un numar de 1064 mesaje în 108 subiecte

 

 Megadeth vs Metallica

In jos 
5 participanți

Megadeth sau Metallica?
Metallica
Megadeth vs Metallica Vote_lcap83%Megadeth vs Metallica Vote_rcap
 83% [ 5 ]
Megadeth
Megadeth vs Metallica Vote_lcap17%Megadeth vs Metallica Vote_rcap
 17% [ 1 ]
Total voturi : 6
 

AutorMesaj
vlad
Real Poster
Real Poster
vlad


masculin Numarul mesajelor : 102
Varsta : 30
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/05/2007

Megadeth vs Metallica Empty
MesajSubiect: Megadeth vs Metallica   Megadeth vs Metallica Icon_minitime4th Februarie 2009, 10:47 pm

Am vazut pe multe forumuri ca sunt topicuri dinastea..
Nu stiu ce sa zic .. sunt formatiile mele preferate...

Megadeth vs Metallica Metallica_friends
Dave and James, 1982 - friends

Totul a inceput in 1983 cand l-au dat afara pe Mustaine din Metallica pe motiv ca se droga.. atunci Mustaine a infiintat Megadeth. Totusi a contribuit la primele trei albume de la Metallica:
Kill 'Em All
Ride the Lightning
Master of Puppets

Megadeth vs Metallica Metallica_enemies
Dave Mustaine and James Hetfield, 1996 - enemies
How things have changed.

nu imi place la metallica ca si-au tot schimbat stilu in timp ce Megadeth sunt instabili pe termen mai lung (la membri ma refer)

Cele mai bune albume (dupa parerea mea):
Metallica: Master of puppets
Megadeth: Youthanasia.

eu inca ma mai gandesc cu cine votez Smile

"To very very large degree, Megadeth and Metallica both are responsible for almost all of the great new metal bands out today." (Mustaine, 1998)
Sus In jos
Volodea
Junior Member
Junior Member
Volodea


masculin Numarul mesajelor : 38
Varsta : 28
Locaţie : Cluj
Muzica : Rock.
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/10/2008

Megadeth vs Metallica Empty
MesajSubiect: Re: Megadeth vs Metallica   Megadeth vs Metallica Icon_minitime5th Februarie 2009, 11:59 am

Ce ma scot din minti lucrurile astea!! De ce trebuie sa fie una mai buna? Si Megadeth si Metallica sunt doua dintre cele mai bune formatii, dar trebuie neaparat sa existe una mai buna. NU!
Sus In jos
Shobo
Senior Member
Senior Member
Shobo


masculin Numarul mesajelor : 83
Varsta : 31
Locaţie : Cluj - Napoca
Muzica : ROACK \m/
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/10/2008

Megadeth vs Metallica Empty
MesajSubiect: Re: Megadeth vs Metallica   Megadeth vs Metallica Icon_minitime6th Februarie 2009, 12:27 am

eu nu stiu foarte multe despre megadeth... am ascultat cateva piese, dar nu m-a impresionat, probabil de aceea nu m-a interesat sa aflu mai multe despre formatie :p am votat cu metallica pentru ca este in continuare o trupa extrem de puternica, cu multe piese foarte bune, care pur si simplu imi plac Very Happy
daca e sa intrebam "care e mai buna?", atunci in functie de ce am face comparatia? probabil imagine, albume vandute, cata lume stie de megadeth, cata lume stie de metallica Razz asa ar castiga Metallica, zic eu Razz desi e irelevant, si GUTZA are multi fani si toata lumea stie de el Razz (nu compar metallica cu gutza, doamne feri Smile) ) asa ca, comparatia se rezuma, dupa parerea mea, la "care imi place mai mult?" si in cazul acesta, la mine raspunsul va fi metallica Razz
Sus In jos
http://shobo8.hi5.com
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Megadeth vs Metallica Empty
MesajSubiect: Re: Megadeth vs Metallica   Megadeth vs Metallica Icon_minitime6th Februarie 2009, 12:55 pm

metallica ca mi-o trecut rockarelile si n-am apucat sa ascult megadeath :S
Sus In jos
Volodea
Junior Member
Junior Member
Volodea


masculin Numarul mesajelor : 38
Varsta : 28
Locaţie : Cluj
Muzica : Rock.
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/10/2008

Megadeth vs Metallica Empty
MesajSubiect: Re: Megadeth vs Metallica   Megadeth vs Metallica Icon_minitime6th Februarie 2009, 11:44 pm

Stiati ca Mustaine l-a batut pe Hetfield din cauza ca a dat cu piciorul in cainele lui? Smile lol!
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Megadeth vs Metallica Empty
MesajSubiect: Re: Megadeth vs Metallica   Megadeth vs Metallica Icon_minitime1st Martie 2009, 6:03 pm

Stiati ca Pink Floyd, la inceputurile lor, au avut o perioada cand se numeau "The Megadeths"?

Informatia e preluata de pe un documentar audio despre ei.

Cand ma uit la "genialul" (cu ghilimele) chitarist de la Metallica, Kirk Hammett (nume care seamana cu Hammond, creind o asociere neplacuta de cuvinte pentru ca Hammond poate fi cea mai buna marca de orgi electromecanice pe cand respectivul, ... ma rog, cititi mai departe), ma tot gandesc cum dracu au reusit sa devina asa cunoscuti. Omu' e destul de ratat. cautati pe youtube videouri cu el improvizand pentru a vedea calitatea muzicii lui (in primul rand ca nu veti gasi multe videouri cu el daca cautati "kirk hammett improv" sau ceva de genul). un chitarist bun, defapt un muzician bun, ar trebui sa poata improviza bine inainte sa fie considerat grozav. improvizatia arata defapt ce stie. cred ca si eu pot invata riffuri dinainte si sa le cant pe scena (ma rog, cu mult antrenament, dar oricum, nu e nimic deosebit). Solourile, la fel, nu par a fi improvizate.

chestiile astea ma duc mult spre megadeth, totusi imi retin votul deocamdata...
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
vlad
Real Poster
Real Poster
vlad


masculin Numarul mesajelor : 102
Varsta : 30
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/05/2007

Megadeth vs Metallica Empty
MesajSubiect: Re: Megadeth vs Metallica   Megadeth vs Metallica Icon_minitime1st Martie 2009, 9:46 pm

nu are legatura numele lu hammett cu numele nimanui. asa se numea tac-so care mi se pare ca era irlandez.!

wiki: Born on 18th November 1962 in San Francisco to a Filipina mother(Chefela)and an Irish Merchant Marine father.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Megadeth vs Metallica Empty
MesajSubiect: Re: Megadeth vs Metallica   Megadeth vs Metallica Icon_minitime

Sus In jos
 
Megadeth vs Metallica
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum || Horace Homepage :: Discutii :: Muzica-
Mergi direct la: