Forum || Horace Homepage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum of Horatiu Roman - Enjoy
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Harta vizitatorilorHarta vizitatorilor  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» pacat ca acest forum nu mai este activ
instrumente Icon_minitimeScris de crr_ro 12th Septembrie 2016, 3:42 pm

» CULOAREA VIETII
instrumente Icon_minitimeScris de EUGEN 19th Iunie 2012, 3:43 pm

» Povestea lui Iov
instrumente Icon_minitimeScris de Genesis 7th Aprilie 2011, 8:50 am

» transpun.txt
instrumente Icon_minitimeScris de Horace 24th Ianuarie 2011, 7:32 am

» MAZEGAME
instrumente Icon_minitimeScris de Horace 2nd Iunie 2010, 1:31 pm

» nebunie
instrumente Icon_minitimeScris de Vizitator 24th Februarie 2010, 8:50 am

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 13, 5th Iunie 2009, 12:33 am
Statistici
Avem 57 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: alinatim

Membrii nostri au postat un numar de 1064 mesaje în 108 subiecte

 

 instrumente

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Origami
Senior Member
Senior Member
Origami


feminin Numarul mesajelor : 50
Varsta : 32
Locaţie : Cluj
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/12/2008

instrumente Empty
MesajSubiect: instrumente   instrumente Icon_minitime18th Ianuarie 2009, 7:58 pm

so...la ce instrument cantati sau va doriti sa cantati? puteti posta si poze:).
eu am cantat putin la chitara acustica, dar vreau sa ma apuc de bass/clapa :X.
Sus In jos
vlad
Real Poster
Real Poster
vlad


masculin Numarul mesajelor : 102
Varsta : 30
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/05/2007

instrumente Empty
MesajSubiect: Re: instrumente   instrumente Icon_minitime6th Martie 2009, 8:16 pm

eu am o chitara da e 3/4 size.. am primit-o acum vreo 7 ani si daca eram mai destept incercam sa cant. oricum vreau sa invat cat de cat (inca nu am profesor) si apoi sa imi iau una noua.
daca stiti ceva tab-uri usoare sa postati.
merci.
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

instrumente Empty
MesajSubiect: Re: instrumente   instrumente Icon_minitime6th Martie 2009, 8:26 pm

@origami: nu stiu ce sa zic de bass Very Happy adica, daca incepi sa inveti sa canti, este de preferat chitara, fiind cel mai general instrument. bassul este exclusiv pentru formatii. cu chitara poti canta singur muzica de genul: folk, indie... cat despre clape, trebuia sa te apuci de pian acum vreo 8 ani Smile eu iti doresc succese in oricare din cazuri.

@vlad: incearca sa gasesti pe net cum se tin unele acorduri de baza, si apoi incearca sa inveti teoretic care sunt progresiile de acorduri care suna cel mai bine. un exemplu foarte teoretic ar fi progresia de acorduri I-IV-V-I care este folosita in majoritatea cantecelor din intreaga lume. aici cand zic majoritatea, zic intr-adevar majoritatea, deci 95%
asa ca poti sa te apuci sa le inveti pe astea.

urmatorul pas va fi sa te uiti pe ultimate-guitar.com la diverse cantece. acolo iti arata foarte fain cum se tine acordul respectiv si utilizatorii diversi pot sa posteze cantece. saituri de genul acesta sunt destul de multe, nu cred ca vei avea problema.

apoi depinde si de stilul pe care il abordezi, ai diverse "fraze" si "scheme" pentru fiecare tipologie... astea deja sunt chestii oarecum avansate, dar e bine de stiut de la inceput ce vrei sa faci, si sa iti pui teluri joase, pe care esti sigur ca le poti atinge. cam asta e teoretic. bineinteles ca multe piedici si probleme vor aparea in timp, dar sunt sigur ca te vei descurca.


explicatiile date sunt valabile pentru oricine: mult succes! cheers






raspuns la subiect: eu cant la pian=clapa. putin cochetez si cu chitara dar e pe plan secundar.
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Origami
Senior Member
Senior Member
Origami


feminin Numarul mesajelor : 50
Varsta : 32
Locaţie : Cluj
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/12/2008

instrumente Empty
MesajSubiect: Re: instrumente   instrumente Icon_minitime7th Martie 2009, 10:52 am

Horace, nu-mi doresc sa ajung cunoscuta and shits like that. Tot ce vreau e sa cant, ma simt bine cand fac asta:). Si stiu ca bass-ul e pentru trupe, dar imi place la nebunie cum suna. Si nu cred ca m-ar putea impedica cineva sa cant intr-una din moment ce as cunoaste instrumentul:). Si stiu ca necesita timp, rabdare si pasiune.
Sus In jos
TrixMania
Initiate
Initiate
TrixMania


Numarul mesajelor : 23
Reputatie : 4
Data de inscriere : 07/06/2009

instrumente Empty
MesajSubiect: Re: instrumente   instrumente Icon_minitime7th Iunie 2009, 10:18 am

imi doresc sa cant la erhu..un fel de vioara chinezeasca Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat





instrumente Empty
MesajSubiect: Re: instrumente   instrumente Icon_minitime

Sus In jos
 
instrumente
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum || Horace Homepage :: Discutii :: Muzica-
Mergi direct la: