Forum || Horace Homepage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum of Horatiu Roman - Enjoy
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Harta vizitatorilorHarta vizitatorilor  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» pacat ca acest forum nu mai este activ
idei de jocuri - table top Icon_minitimeScris de crr_ro 12th Septembrie 2016, 3:42 pm

» CULOAREA VIETII
idei de jocuri - table top Icon_minitimeScris de EUGEN 19th Iunie 2012, 3:43 pm

» Povestea lui Iov
idei de jocuri - table top Icon_minitimeScris de Genesis 7th Aprilie 2011, 8:50 am

» transpun.txt
idei de jocuri - table top Icon_minitimeScris de Horace 24th Ianuarie 2011, 7:32 am

» MAZEGAME
idei de jocuri - table top Icon_minitimeScris de Horace 2nd Iunie 2010, 1:31 pm

» nebunie
idei de jocuri - table top Icon_minitimeScris de Vizitator 24th Februarie 2010, 8:50 am

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 22, 10th Mai 2024, 2:12 pm
Statistici
Avem 57 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: alinatim

Membrii nostri au postat un numar de 1064 mesaje în 108 subiecte

 

 idei de jocuri - table top

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

idei de jocuri - table top Empty
MesajSubiect: idei de jocuri - table top   idei de jocuri - table top Icon_minitime2nd Noiembrie 2008, 9:28 pm

in orice caz nu pe calculator: jocuri de societate. Daca am putea, sa facem chiar intalniri in care sa jucam astfel de jocuri. eu am avut tentative de creatie, in acest moment creez un joc si am unul (ne)terminat...

Mi-ar placea sa creez un joc interesant, romania duce lipsa de jocuri de societate, daca te duci la metro sau la central, tot ce gasesti este metropolis sau europolis sau capital, sau scrabble. sau sah. sau puzzle-uri cat cuprinde. Trebuie sa fie cineva sa dea primul impuls, restul vine de la sine.

poftiti cu idei. sunt sigur ca va iesi ceva de aici Smile
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
crr_r
Vizitator




idei de jocuri - table top Empty
MesajSubiect: bun topic - jocuri exista nu doar pe calculator!   idei de jocuri - table top Icon_minitime9th Decembrie 2008, 12:10 am

de abia acum am vazut topicul asta si imi place.

totusi legat de creatie pt jocuri, adica sa fi autor de jocuri trebuie sa cunosti si sa fi jucat multe sa vezi ce exista momentan.

ca idee de joc bun, ce cred ca se gaseste in Romania, e varianta romaneasca la originalul Siedler von Catan. am vazut-o doar in imagine pe net si mi-ar place sa joc. din pacate am uitat titlul versiunii in Ro dar cred ca cu google gasim inclusiv cine il vinde.

de altfel, tot in romania am mai gasit si alte jocuri bune. iar daca cel amintit sus e poate scump, sunt si ieftine. de ex, acum vreo 5 ani cred, am gasit un fel de moara 3d - joc simplu, bine facut si apreciat si de prietenii straini. din pacate doar pt 2 jucatori.

daca vad raspunsuri, mai revin...
crr

PS: totul e sa fi hotarat si cu ambitie sa organizezi o simpla intalnire pt jocuri. eu gasesc ca merita! succese
Sus In jos
Volodea
Junior Member
Junior Member
Volodea


masculin Numarul mesajelor : 38
Varsta : 28
Locaţie : Cluj
Muzica : Rock.
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/10/2008

idei de jocuri - table top Empty
MesajSubiect: Re: idei de jocuri - table top   idei de jocuri - table top Icon_minitime13th Ianuarie 2009, 10:07 pm

Exista in magazinele romanesti cateva jocuri de societate, dar nu vom gasi niciodata decat cliseele in aceasta materie. Adica: Dungeons&Dragons, o mie si una de variante de jocuri de carti facute dupa ceva Manga (sau viceversa). Nu cred ca poti gasi undeva in Romania Vampire:The Masquerade sau KOTOR (jocul de societate, nu cel de PC!!!). Daca vrei sa faci ceva care sa aiba succes, iti recomand sa folosesti sistemul d-20. Ca la vesnicul D&D. E si mai usor de creat sistemul de lupta, de la taiatul cu sabia, pana la saritura intr-o baie de lava ca sa te salvezi de o sageata.
Sus In jos
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

idei de jocuri - table top Empty
MesajSubiect: Re: idei de jocuri - table top   idei de jocuri - table top Icon_minitime8th Iunie 2009, 7:44 pm

ce se mai aude de jocul ăla??
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

idei de jocuri - table top Empty
MesajSubiect: Re: idei de jocuri - table top   idei de jocuri - table top Icon_minitime8th Iunie 2009, 7:54 pm

nimic grozav, chiar daca e facut si m-am jucat de cateva ori cu sergiu... se pare ca inca nu a ajuns in magazine... Smile
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

idei de jocuri - table top Empty
MesajSubiect: Re: idei de jocuri - table top   idei de jocuri - table top Icon_minitime8th Iunie 2009, 8:12 pm

Smile

*primul meu post monosilabic, sper ca si ultimul Very Happy *
Sus In jos
Continut sponsorizat





idei de jocuri - table top Empty
MesajSubiect: Re: idei de jocuri - table top   idei de jocuri - table top Icon_minitime

Sus In jos
 
idei de jocuri - table top
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Idei de piese :D
» jocuri online

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum || Horace Homepage :: Discutii :: Despre toate-
Mergi direct la: