Forum || Horace Homepage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum of Horatiu Roman - Enjoy
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Harta vizitatorilorHarta vizitatorilor  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» pacat ca acest forum nu mai este activ
PARTITURI Icon_minitimeScris de crr_ro 12th Septembrie 2016, 3:42 pm

» CULOAREA VIETII
PARTITURI Icon_minitimeScris de EUGEN 19th Iunie 2012, 3:43 pm

» Povestea lui Iov
PARTITURI Icon_minitimeScris de Genesis 7th Aprilie 2011, 8:50 am

» transpun.txt
PARTITURI Icon_minitimeScris de Horace 24th Ianuarie 2011, 7:32 am

» MAZEGAME
PARTITURI Icon_minitimeScris de Horace 2nd Iunie 2010, 1:31 pm

» nebunie
PARTITURI Icon_minitimeScris de Vizitator 24th Februarie 2010, 8:50 am

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 22, 10th Mai 2024, 2:12 pm
Statistici
Avem 57 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: alinatim

Membrii nostri au postat un numar de 1064 mesaje în 108 subiecte

 

 PARTITURI

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

PARTITURI Empty
MesajSubiect: PARTITURI   PARTITURI Icon_minitime2nd Noiembrie 2008, 9:02 pm

Daca aveti partituri de diferite piese, va rog enorm de mult sa le postati aici. Indiferent de instrument: pian, chitara, fluier, frunza, scripca, etc. toate sunt binevenite.

Procedura va fi urmatoarea: aici veti posta numele si autorul melodiilor. Daca aveti colectii, cu atat mai bine pentru voi. Le puneti numele aici. Cel mai indicat ar fi sa fie in format electronic: pdf, imagini, power tabs, scanate, etc.

Daca aveti vreo preferinta de piesa pe care cineva a postat-o puteti sa i-o cereti prin e-mail sau mesaj privat. Cu acesta veti negocia piesa: el v-o trimite, la schimb, sau moca, sau pe bani, sau cum vreti, important este sa fiti de acord cu termenii. In sfarsit, sa speram ca putem organiza un fel de colectie de partituri. Eu am sa incep cu lista mea si am sa o completez in timp si cu piesele voastre.

Sper sa avem o colaborare fructuoasa.

Piese:

pian
Bill Evans - Peace Piece (5 pag) (Horace)
Pink Floyd - The Great Gig In The Sky (5 pag) (Horace)
Pink Floyd - Echoes (2 pag) *doar strofele (Horace)
Yann Tiersen - La Valse d'Amelie (4 pag) (Horace)
Michael Nyman - The Heart Asks Pleasure First (3 pag) *din filmul 'Pianul' (Horace)
Dream Theater - Wait For Sleep (5 pag) (Horace)
Fool's Garden - Lemon Tree (3 pag) (Horace)
George Winston - Canon in D (6 pag) (Horace)

chitara
Yngwie Malmsteen - colectie (SaFy)


cam asta ar fi. va rog sa fiti seriosi si sa puneti doar piese pe care le aveti in format electronic sau pe care le-ati putea transforma in format electronic. Si sper sa puneti doar piese pe care chiar le aveti.

Pe langa asta, puteti chiar sa gasiti versiuni bune ale pieselor de pe diferite www.ultimate-guitar.com sau www.911tabs.com sau astea... sunt si rebuturi pe acolo, din pacate, de asta vreau sa adun aici doar crema cremei Smile

Salut.


Ultima editare efectuata de catre Horace in 8th Noiembrie 2008, 1:59 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
SaFy
Newbie
Newbie



masculin Numarul mesajelor : 1
Varsta : 31
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/11/2008

PARTITURI Empty
MesajSubiect: Re: PARTITURI   PARTITURI Icon_minitime8th Noiembrie 2008, 1:54 pm

Partiturile mele in general is luate de pe www.ultimate-guitar.com si is cele mai bune, cred. Dar acuma de curand am facut rost de niste partituri cu exercitii de-ale lui Yngwie Malmsteen(arpegii, game..) chestii dinaste. Ce sa zic. Eu acuma am inceput sa ma obisnuiesc sa scot dupa ureche piesele. Lucru asta ajuta foarte mult la dezvoltarea urechii muzicale. no, infine. daca cineva doreste .pdf-ul cu partiturile lui yngwie. ziceti:P
Sus In jos
http://safyyy.hi5.com
 
PARTITURI
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum || Horace Homepage :: Discutii :: Muzica-
Mergi direct la: