Forum || Horace Homepage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum of Horatiu Roman - Enjoy
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Harta vizitatorilorHarta vizitatorilor  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» pacat ca acest forum nu mai este activ
ce vedem la tv... Icon_minitimeScris de crr_ro 12th Septembrie 2016, 3:42 pm

» CULOAREA VIETII
ce vedem la tv... Icon_minitimeScris de EUGEN 19th Iunie 2012, 3:43 pm

» Povestea lui Iov
ce vedem la tv... Icon_minitimeScris de Genesis 7th Aprilie 2011, 8:50 am

» transpun.txt
ce vedem la tv... Icon_minitimeScris de Horace 24th Ianuarie 2011, 7:32 am

» MAZEGAME
ce vedem la tv... Icon_minitimeScris de Horace 2nd Iunie 2010, 1:31 pm

» nebunie
ce vedem la tv... Icon_minitimeScris de Vizitator 24th Februarie 2010, 8:50 am

Cine este conectat?
În total sunt 4 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 4 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 22, 10th Mai 2024, 2:12 pm
Statistici
Avem 57 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: alinatim

Membrii nostri au postat un numar de 1064 mesaje în 108 subiecte

 

 ce vedem la tv...

In jos 
+5
ONDSKAN
Horace
Mihai
Alheen
vlad
9 participanți
AutorMesaj
vlad
Real Poster
Real Poster
vlad


masculin Numarul mesajelor : 102
Varsta : 30
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/05/2007

ce vedem la tv... Empty
MesajSubiect: ce vedem la tv...   ce vedem la tv... Icon_minitime5th Octombrie 2008, 11:57 am

Mda.. Ati observat ca posturile cu audienta cea mai mare de multe ori dau niste porcarii la tv ?
Adica seriale gen "La bloc", "Arestat la domiciliu" cu siguranta sunt date in reluare pentru ca lumea se uita la ele. Dar de ce?
Am incercat si eu sa ma uit la cateva episoade din aceste "comedii" dar nu vad care-i partea amuzanta.
Adica stiu, daca nu vrei nu te obliga nimeni sa stai la televizor, insa din moment ce platim nu ar trebui sa avem parte de ceva mai bun?
Singurele programe la care merita sa te uiti, dupa parerea mea, sunt Familia Bundy, Seinfeld si "In gura presei" (cu Mircea Badea).
Voi ce credeti?
Sus In jos
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

ce vedem la tv... Empty
MesajSubiect: Re: ce vedem la tv...   ce vedem la tv... Icon_minitime5th Octombrie 2008, 5:30 pm

In gura presei peste toate.

Da la TV sunt multe porcarii, nu esti obligat sa platesti abonamentul...
Eu nu ma prea uit la tv, rar ma uit si atunci la meciurile de fotbal din Champions League... Smile
Sus In jos
Mihai
Little One
Little One



Numarul mesajelor : 5
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/10/2008

ce vedem la tv... Empty
MesajSubiect: ce vedem la tv...   ce vedem la tv... Icon_minitime5th Octombrie 2008, 8:53 pm

nici eu nu ma prea uit la tv.
dintre posturile romanesti ma uit la antena3 cand ii in gura presei, in rest ma uit la posturi de genul discovery chanel sau national geografic.
imi pare rau ca romanii nu reusesc sa scoata ceva bun la tv.
Sus In jos
vlad
Real Poster
Real Poster
vlad


masculin Numarul mesajelor : 102
Varsta : 30
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/05/2007

ce vedem la tv... Empty
MesajSubiect: Re: ce vedem la tv...   ce vedem la tv... Icon_minitime6th Octombrie 2008, 1:41 pm

koRnyus a scris:

Eu nu ma prea uit la tv, rar ma uit si atunci la meciurile de fotbal din Champions League...

off-topic: eu la alea din CL ma duc la meci Wink
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

ce vedem la tv... Empty
MesajSubiect: Re: ce vedem la tv...   ce vedem la tv... Icon_minitime8th Octombrie 2008, 7:21 pm

Si eu sunt de parere ca televiziunea e o injosire continua a poporului, reflecta lucrurile cele mai morbide si scarboase si urate despre Romania, nu incearca sa educe omul sau sa promoveze cultura si educatia.

Un exemplu mai putin recent (sau nu stiu exact) este OTVul. Incearca sa arate poporului cat de prosti sunt altii, invitand tot felul de inculti pe "platoul de filmare" care mai de care sa isi demonstreze inteligenta cu limbajul pe care il debiteaza si nu numai.

Alt exemplu, protv. Oricand ne-am uita la stiri, acestea sunt in proportie de 50% crime, 50% violuri si restul alte stiri. Si toate canalele de stiri sunt subiective duse la extrem. Realitatea se considera singura televiziune normala, protv vorbeste despre crima in orice subiect, antenele exagereaza din lipsa de audienta si asa am ajuns sa nu ne mai intereseze pentru ca oricum nu aflam mare lucru de noutati.

Cat despre fotbal, este un sport exagerat de mediatizat. Orice alt sport ar putea fi la fel de interesant, si totusi noi la categoria sport introducem fotbalul si atat. Saritura cu prajina de ce nu ar fi tot asa de interesanta? Sau hocheiul? Sau ciclismul? Exista si alte sporturi.

Cred ca am atins majoritatea dintre subiectele despre care merita sa comentam.
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
vlad
Real Poster
Real Poster
vlad


masculin Numarul mesajelor : 102
Varsta : 30
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/05/2007

ce vedem la tv... Empty
MesajSubiect: Re: ce vedem la tv...   ce vedem la tv... Icon_minitime9th Octombrie 2008, 10:15 am

nu m-ar deranja nici pe mine daca pe posturile de sport s-ar da mai mult snooker, basket (ma refer la cel din NBA in special.. nu prea ma pricep la echipe , jucatori insa imi place), ciclism, etc.
Insa televiziuni de sport precum sport.ro, telesport toata ziua dau "Ce a declarat fecali, mutu si PITZI?" pentru ca emisiunile se rezuma la declaratii. In rest wrestling (prosti is aia care cred ca aia chiar se bat in ring :/) si meciuri slabe din campionatul nostru de basket ...
Singura televiziune serioasa de sport este Eurosport care se vede ca nu este romaneasca : snooker, ciclism, etc..

cam atat despre sport.


Ultima editare efectuata de catre vlad in 9th Octombrie 2008, 5:28 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

ce vedem la tv... Empty
MesajSubiect: Re: ce vedem la tv...   ce vedem la tv... Icon_minitime9th Octombrie 2008, 3:58 pm

eu ma bucur ca transmit f mult fotbal, sunt un fan al acestui sport. din cele spuse de voi (cel putin de vlad, ca pe admin il stiu personal) rezulta ca nu prea iti place fotbalul
Sus In jos
vlad
Real Poster
Real Poster
vlad


masculin Numarul mesajelor : 102
Varsta : 30
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/05/2007

ce vedem la tv... Empty
MesajSubiect: Re: ce vedem la tv...   ce vedem la tv... Icon_minitime9th Octombrie 2008, 5:31 pm

ba imi place. da imi place sa vad meciurile. nu sa tot se vorbeasca despre ele. ar putea de exemplu pe posturile de sport sa dea meciuri din alte campionate (italia, franta, anglia, etc.). Chiar daca i-ar costa mai mult cu siguranta ar avea audienta mai mare..
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

ce vedem la tv... Empty
MesajSubiect: Re: ce vedem la tv...   ce vedem la tv... Icon_minitime9th Octombrie 2008, 5:43 pm

nici nu ii sigur ca s-ar uita lumea la meciurile din strainatate. Pana la urma, toate aceste discutii si scandaluri din fotbal reprezinta ca un fel de telenovela, la care oamenii se uita cu pasiune.
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

ce vedem la tv... Empty
MesajSubiect: Re: ce vedem la tv...   ce vedem la tv... Icon_minitime9th Octombrie 2008, 6:13 pm

daca stii unde si cand sa te uiti vezi orice meci vrei. Wink
Sus In jos
ONDSKAN
Little One
Little One



Numarul mesajelor : 10
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/10/2008

ce vedem la tv... Empty
MesajSubiect: Re: ce vedem la tv...   ce vedem la tv... Icon_minitime9th Octombrie 2008, 7:13 pm

TELEVIZORUL MINTE POPORUL!!!
Sus In jos
Sergiu
Initiate
Initiate
Sergiu


masculin Numarul mesajelor : 21
Varsta : 30
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/05/2007

ce vedem la tv... Empty
MesajSubiect: Re: ce vedem la tv...   ce vedem la tv... Icon_minitime8th Noiembrie 2008, 12:41 am

la tembelizor nu prea ai ce sa vezi...eu ma uit la Cronica Carcotasilor.mai bine citesti o carte decat sa te uiti la stirile de la ora 5 sau sa te uiti tota ziua la fotbal
Sus In jos
B.Man
Little One
Little One



Numarul mesajelor : 11
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/11/2008

ce vedem la tv... Empty
MesajSubiect: Re: ce vedem la tv...   ce vedem la tv... Icon_minitime13th Noiembrie 2008, 7:04 pm

eu ma uit la jetix:>Smile)) ii adevarat ca ma mai uit cu fratemeo:-J dar cand ii sa fiu stapan p telecomanda...desii nu ma prea pasioneaza ma uit dak is cv comedii gen all of us seinfield etc p procinema...in rest discovery,national,extreme tv,shi mtv:))
Sus In jos
Origami
Senior Member
Senior Member
Origami


feminin Numarul mesajelor : 50
Varsta : 32
Locaţie : Cluj
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/12/2008

ce vedem la tv... Empty
MesajSubiect: Re: ce vedem la tv...   ce vedem la tv... Icon_minitime7th Martie 2009, 7:50 pm

Imi place si mie emisiunea "In gura presei", ma mai uit uneori. Iar cand eram micuta ma uitam la desene pe cartoon@-). Si mai erau si in engleza si erau asa tari :X:X:X. In rest, mi se pare ca azi, televiziunea e doar o forma a spalarii de creiere.
P.S: pe Nickleodeon sunt niste desene numite "The avatar" care-mi plac foarte mult ^_^
Sus In jos
Shobo
Senior Member
Senior Member
Shobo


masculin Numarul mesajelor : 83
Varsta : 31
Locaţie : Cluj - Napoca
Muzica : ROACK \m/
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/10/2008

ce vedem la tv... Empty
MesajSubiect: Re: ce vedem la tv...   ce vedem la tv... Icon_minitime8th Martie 2009, 12:14 pm

eu ma uit la Sinteza Zilei si, daca nu adorm, la In Gura Presei Razz mi se pare cea mai buna metoda de a te informa :-?? + ca Antena 3 este, dupa parerea mea, unul dintre cele mai obiective posturi de televiziune Smile
uneori ma uit la Doctor House pe Pro Cinema, un serial destul de interesant Smile de la 16 sau 17 in timpul saptamanii, nu stiu exact Very Happy recomand :p
Sus In jos
http://shobo8.hi5.com
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

ce vedem la tv... Empty
MesajSubiect: Re: ce vedem la tv...   ce vedem la tv... Icon_minitime9th Martie 2009, 8:02 pm

obiectiv = care ne impartaseste credintele si ideile??

ca daca nu, antena 3 este de departe unul dintre cele mai subiective. ca si toate celelalte de altfel. (uita-te cum il baga si il scot pe base de fiecare data cand au ocazia sau cand vine vorba - sau amandoua).

realitatea tv iar imi pare foarte subiectiv, dar parca are mai multi oameni de cultura pe acolo. numind doar pe cativa: M. Dinescu, CTP, E. Hurezeanu, diversi jurnalisti, R. Turcescu si lista continua.


ce emisiuni vizionez cu placere: Cap si pajura cu CTP si EH, D'ale lu' Mitica de pe TVR 2, carcotasii uneori si unele emisiuni de la realitatea - care contin in diverse formule pe oamenii enumerati mai sus.

In gura presei are un program destul de extrem si nu prea vad rostul sa ma obosesc pentru emisiunea respectiva (este cam trasa de par, se ocupa de lucruri jenante, ce-i drept, nici nu gasesti altceva in presa, dar oricum)
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
vlad
Real Poster
Real Poster
vlad


masculin Numarul mesajelor : 102
Varsta : 30
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/05/2007

ce vedem la tv... Empty
MesajSubiect: Re: ce vedem la tv...   ce vedem la tv... Icon_minitime9th Martie 2009, 8:25 pm

acuma ce sa zic de In gura presei.. mie mi se pare cateodata amuzanta emisiunea insa eu cred in mare parte ce zice M. Badea pentru ca el a avut multe probleme cand voia sa preia o fabrica de chibrite de aici de la gherla mi se pare si asta din cauza politicienilor de pe aici si nu numai . apoi cred ca au urmat procese multe , etc.. iti dai seama cat de enervant poate fi.
apoi isi mai bate joc de politisti (=))) ) si are dreptate: sunt grasi care abia isi pot misca curu de pe scaunu de mii de euro din masina de politie pana la geamu unui sofer ce urmeaza sa fie amendat pentru o prostie. adica nustiu ; ca sa devii politist nu tre sa poti sa alergi putin ?


asadar chiar daca parerea lui este poate subiectiva el a avut de a face cu toate "organele" din tara si stie ce zice
Sus In jos
Shobo
Senior Member
Senior Member
Shobo


masculin Numarul mesajelor : 83
Varsta : 31
Locaţie : Cluj - Napoca
Muzica : ROACK \m/
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/10/2008

ce vedem la tv... Empty
MesajSubiect: Re: ce vedem la tv...   ce vedem la tv... Icon_minitime9th Martie 2009, 9:32 pm

Shobo a scris:
eu ma uit la Sinteza Zilei si, daca nu adorm, la In Gura Presei Razz mi se pare cea mai buna metoda de a te informa :-??

ma refeream la Sinteza Zilei, In Gura Presei este, intr-adevar, mai mult pentru divertisment, dar mai si spune ceva Badea, nu sta degeaba acolo, dupa cum a spus si vlad Smile
Sus In jos
http://shobo8.hi5.com
Continut sponsorizat





ce vedem la tv... Empty
MesajSubiect: Re: ce vedem la tv...   ce vedem la tv... Icon_minitime

Sus In jos
 
ce vedem la tv...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum || Horace Homepage :: Discutii :: Despre toate-
Mergi direct la: