Forum || Horace Homepage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum of Horatiu Roman - Enjoy
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Harta vizitatorilorHarta vizitatorilor  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» pacat ca acest forum nu mai este activ
Concertul de la TJF Icon_minitimeScris de crr_ro 12th Septembrie 2016, 3:42 pm

» CULOAREA VIETII
Concertul de la TJF Icon_minitimeScris de EUGEN 19th Iunie 2012, 3:43 pm

» Povestea lui Iov
Concertul de la TJF Icon_minitimeScris de Genesis 7th Aprilie 2011, 8:50 am

» transpun.txt
Concertul de la TJF Icon_minitimeScris de Horace 24th Ianuarie 2011, 7:32 am

» MAZEGAME
Concertul de la TJF Icon_minitimeScris de Horace 2nd Iunie 2010, 1:31 pm

» nebunie
Concertul de la TJF Icon_minitimeScris de Vizitator 24th Februarie 2010, 8:50 am

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 13, 5th Iunie 2009, 12:33 am
Statistici
Avem 57 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: alinatim

Membrii nostri au postat un numar de 1064 mesaje în 108 subiecte

 

 Concertul de la TJF

In jos 
AutorMesaj
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Concertul de la TJF Empty
MesajSubiect: Concertul de la TJF   Concertul de la TJF Icon_minitime26th Octombrie 2009, 5:04 pm

Iata, au trecut cateva zile de la concert si au aparut si criticile.

Pentru cei ca re nu ne-au vazut concertul, pun aici un link rapid. Filmarea dureaza 30 de minute, poate nu merita sa va uitati la tot, nu e chiar asa de grozav pe film, dar totusi e interesant de stiut ca chiar cunosti pe cel care canta undeva. Smile

http://tv-net.ro/Video-Fever--RO--Transilvania-Jazz-Festival-2009+1336

Critici interesante, foarte multe aprecieri, defapt toate criticile pe care le-am auzit au fost clar pozitive, dar unele au fost mai putin pozitive decat altele si vreau sa punctez si sa intreb audienta generala de pe forum care-i parerea voastra.

Mi-a fost spus de multa lume ca am cantat destul de putin jazz in seara aceea. Ce-i drept nici nu ne pretindeam jazzisti 100%, dar facea totusi parte din idee si jazzul, si defapt improvizatia ne-a dat numele de jazz.

Un domn in varsta, distins jazzist experimentat mi-a spus destul de serios si superior ca "am cantat 15% jazz, maxim" ceea ce m-a intristat totusi, avand in vedere ca eu m-am straduit cel mai mult sa facem trupa vrednica de a participa la un festival de jazz.

Tineri de varsta mea mi-au zis ca ar trebui sa ne schimbam stilul spre mai rock, ca nu suntem destul de heavy. Totusi le-a placut, dar parca a lipsit acea scanteie care sa ii atraga definitiv. Scanteia probabil a sarit pe alta categorie de public, dar incercam totusi sa ii multumim pe cat mai multi, fiind la inceputurile noastre.

In final, vreau sa remarc ca am fost oprit de cateva ori pe strada "ooh, esti din fever?", de catre oameni placuti si zambitori.

Dati si voi pareri, indicatii: ar trebui sa ne schimbam stilul? in ce directie sa ne intindem? unde sa cautam urmatorul concert si daca aveti vreo solutie, o cunostinta undeva la vreun club, unde v-ar placea sa ne vedeti cantand, dati-ne de stire, noi suntem mai mult decat fericiti sa cantam cu cat mai multe ocazii.

Destul. Randul vostru.
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
 
Concertul de la TJF
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum || Horace Homepage :: Discutii :: Muzica-
Mergi direct la: