Forum || Horace Homepage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum of Horatiu Roman - Enjoy
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Harta vizitatorilorHarta vizitatorilor  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» pacat ca acest forum nu mai este activ
Changes in our lives! Icon_minitimeScris de crr_ro 12th Septembrie 2016, 3:42 pm

» CULOAREA VIETII
Changes in our lives! Icon_minitimeScris de EUGEN 19th Iunie 2012, 3:43 pm

» Povestea lui Iov
Changes in our lives! Icon_minitimeScris de Genesis 7th Aprilie 2011, 8:50 am

» transpun.txt
Changes in our lives! Icon_minitimeScris de Horace 24th Ianuarie 2011, 7:32 am

» MAZEGAME
Changes in our lives! Icon_minitimeScris de Horace 2nd Iunie 2010, 1:31 pm

» nebunie
Changes in our lives! Icon_minitimeScris de Vizitator 24th Februarie 2010, 8:50 am

Cine este conectat?
În total sunt 4 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 4 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 22, 10th Mai 2024, 2:12 pm
Statistici
Avem 57 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: alinatim

Membrii nostri au postat un numar de 1064 mesaje în 108 subiecte

 

 Changes in our lives!

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Changes in our lives! Empty
MesajSubiect: Changes in our lives!   Changes in our lives! Icon_minitime14th Mai 2007, 9:43 pm

Pe cand eram eu mai mic daca spuneai "marfa" insemna ceva foarte tare. Acum daca vrei sa spui ca ceva este tare trebuie sa spui super tare; super cool.
Internetul este o retea foarte mare de raspandire a informatiilor. Informatiile se transmit foarte repede cu ajutorul lui. Acest lucru este foarte bun, te ajuta foarte mult. Nu mai trebuie sa mergi la magazin sa iti iei ziarul, poti intra pe net sa citesti toate ziarele nu doar unul. Nu mai trebuie sa mergi la un dealer autorizat de masini, acum poti intra pe net sa iti iei masina.Nu mai trebuie sa mergi sa iti iei bilet la un film la cinematograf, intrii pe net downlodezi filmul si il vezi acasa pe o plasma de 59 de cm. Nu mai trebuie sa mergi la biblioteca sa iti iei carti sa iti faci un referat, acum e mult mai simplu, intrii pe net iti iei referatul, il scoti la imprimanta si in zece minute ai cam 20 de pagini de referat despre orice subiect din orice domeniu. Mult mai usor! Dar daca il scoti la imprimanta tu cu ce ramai in cap?
(recunosc si eu fac asa.)
Mai nou nu se mai rade cu "Hahahahaha" se rade "LOOOL" ca asa e super cool, sunt mai jmecher ca tine daca rad asa, sunt cool. Nu poti spune "Vin Imediat", trebuie sa spui " brb" etc.
Totusi pe langa aceste foarte mari benificii se transmite si o boala - WANNA BE-

<Wanna be> este <want to be> din engleza scrisa. Doar ca acuma exista peste tot baieti si fete <wanna be>.
Un <wanna be> dinasta gasesti la tot pasul: mergi pe strada linistit te uiti la dreapta vezi un tip cu o sapca cu stema unei renumite echipe de Baseball din SUA, te uiti mai jos vezi vreo 2-3 lanturi, de obicei din tabla care atarna greoi de gatul firav al tipului. Bun, mergi mai jos gasesti o bluza de obicei cu 50 Cent, 2Pac, Emin3m, sau mai stiu eu ce alt faimos rapper din SUA. Daca mai curajul sa mai cobori ochii mai jos gasesti cam 2-3 bratari late la incheieturile mainilor, care semnifica greutatea tipului in cartier. De obicei bratarile nu le vezi, pentru ca are mainile indesate pana pe la cot in buzunarele blugilor ai caror talie sunt cam pe la genunchii tipului. Acesta este Rapperul de Romania, un fel de 2PAC al Carpatilor. Mai mergi putin, te uiti in partea cealalta deoarece auzi un claxon de masina. Auzi o frana brusca si o bubuitura zdravana. Nu vezi nimic.. lumea se aduna si te apropii si tu. Pe masura ce te apropii observi urme de frana ale unei masini. Te duci mai aproape si vezi sigla de TAXI. Dupa ce iti faci loc printre oameni vezi intins pe jos un tip chel, cu o sapca in cap si bicicleta lui imprastiata pe vreo 2 metrii. Soferul Taxiului da mai incet volumul manelelor si se da jos injurand de mama chelului care s-a trezit sa treaca cu bicicleta exact pe trecerea de pietoni. Te uiti la tipul chel care isi aduna fragmente din bicicleta HARO de pe asfalt. Oamenii pleaca, tu ramai sa vezi ce se intampla. Taximetristul aproape ca il ia la bataie pe biciclist pe motiv ca nu s-a asigurat si ca i-a spart parbrizul in timp ce a facut cunostinta cu capota de fata a Daciei din 1988. Dupa ce taximetristul termina de silabisit cateva injuraturi parca notate in palma, ca altfel nu le putea spune, deschide si chelul gura si ii spune : Bine mai mosule, tocmai acuma te-ai trezit sa treci. lasa ca il sun eu pe tata si o sa vezi cum sta treaba. Eu sunt Druglordul orasului ma. Lasa ba ca chem gangul si o iei tu. Sunt super trendy imbracat si mi-ai stricat adidasii de la Osiris. Am dat 45$ pe ei, mi i-am luat pe net si am platit 10$ drumul.
Acest "biker" cum isi spune el este un alt wanna be.


O sa inchei aici ca dau in diverse; oricum astept pareri. mersi
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Changes in our lives! Empty
MesajSubiect: Re: Changes in our lives!   Changes in our lives! Icon_minitime17th Mai 2007, 3:31 pm

Acest punct de vedere este foarte interesant si adevarat. Recunosc, traiesc in Romania, nu sunt mandru de acest lucru, dar asta e.

Am si eu o parere foarte extrema despre cum se intampla lucrurile in Romania, aceasta parere fiind expusa sub forma de lectie la Civica. Ea suna cam asa:

Nebunia incepe chiar din fata blocului.
Iesind afara, se vad brute nebune luptandu-se pentru motive aberante: o minge, o bucata de minge, o piatra, o bucata de piatra, etc. Ele se arunca cu disperare una spre cealalta de la distante necalculate ( pentru ca sarind, se lovesc de pamant ). Dupa aceea se lovesc cap in cap si isi invart mainile intr-un chip respingator.
Lovindu-se, copiii (v-ati dat seama ca sunt copii) scot urlete asurzitoare si mici scrancete neajutorate atunci cand se lovesc.
Dar sa trecem la treburi serioase.
Catre oras, multi conducatori de masini accelereaza nebuneste catre trotuare, aratand cat de bine stiu conduce si vireaza chiar inaintea impactului cu trecatorii, dar nu si inaintea impactului cu un stalp la care nu se uita. Desigur ca stalpul nu ar avea ce sa caute in mijlocul strazii, dar asta e alta poveste.
Singura trecere de pietoni din zona este la km distanta, asa ca alta posibilitate de trecere a strazii nu este, decat printre masinile de pe autostrada. Preferabil ar fi sa treci cu o turma de mioare in spate, pentru a evita impactul direct cu o masina. (desigur, impactul nu poate fi evitat, caci soferii sunt prea "stilati" pentru a incetini, dar macar mioarele sunt ca o perna).
Mai spre centru, trotuarele stramte ocupate in mare parte cu masini parcate, parasite, rasturnate, amendate, lovite sau arse sunt foarte incarcate cu scuipat plasat pe straturi: jos de tot un galben palid, iar mai sus rosiatic (dar asta depinde de starea tot mai avansata de cancer a trecatorului scuipator).
In plin centru, lumea se mai civilizeaza: In loc de masini stricate pe marginea drumului, nu mai sunt masini deloc: oamenii sunt prea saraci sau sunt deja furate. In loc de trotuare scuipate, toate sunt in reparatii si nimeni nu le repara. In loc sa se bata pe strada, oamenii sunt invitati sa se bata in direct pe la emisiuni.
Toate aceste tragedii duc la o singura concluzie: Romania se duce de rapa. Presedintele ar trebui sa fie mai interesat de problemele acestea decat de injurii si adresari nu chiar asa de prietenoase altor colegi. Dar stai! Unde e presedintele tarii? Ah, nu avem asa ceva!

O singura parere ajunge sa fie importanta: Romania ar trebui sa fie cucerita de un popor strain si facuta scrum si reconstruita.

Alte pareri sunt binevenite.
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Changes in our lives! Empty
MesajSubiect: Re: Changes in our lives!   Changes in our lives! Icon_minitime17th Mai 2007, 4:24 pm

esti cam radical. Ar trebui sa fii mandru de tara ta asa cum e ea. Totusi e vorba de TARA nu de OAMENII din ea.
Te poti mandri cu toate formele de relief pe care le are, te poti mandri cu deschiderea la Marea Neagra, te poti mandri cu Delta Dunarii, te poti mandri cu TINE!
O sa ajungem si noi ca si "celelalte" popoare. E nevoie de timp.
Ar trebui sa fii mandru de istoria tarii tale. Gandeste-te: Tara Romaneasca, Moldova si Transilvania au fost zidul tarilor vestice impotriva tatariloi, turcilor, mongolilor etc etc. Crezi ca daca nu eram noi otomanii se opreau aici? Dupa cum stii ei au incendiat Viena, cand noi inca eram "in picioare", cat se poate de autonomi si suverani. Daca nu erau aceste trei mici principate, Europa ar fi fost altfel acum!
Gandeste-te ca fara Aurel Vlaicu, Traian Vuia si alti romani acum nu am fi avut <<pasari de fier>> care sa traverseze oceane in cateva ore. Alte informatii click aici https://www.youtube.com/watch?v=YEdPoPkUsYc
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Changes in our lives! Empty
MesajSubiect: Re: Changes in our lives!   Changes in our lives! Icon_minitime17th Mai 2007, 4:38 pm

Totusi, parerea mea despre tara nu este la fel de radicala. Nu zice nimeni ca Romania nu poate fi un popor bun, mare, dezvoltat etc.
Ideea este ca oamenii au evoluat din taranime in prostime, si daca o tin tot asa, pana la urma ne vom face singuri tara scrum.

Toate la timpul lor, este adevarat, dar pe cand in Romania, oamenii isi pasteau oile in pace, in alte tari se muncea la fabrici.

Parerea mea este ca de vina este populatia si numai populatia. Solutia ar fi decimarea ei. Oricum, numarul de oameni inteligenti ucisi ar fi infim fata de numarul de prosti ucisi.
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Changes in our lives! Empty
MesajSubiect: Re: Changes in our lives!   Changes in our lives! Icon_minitime17th Mai 2007, 4:41 pm

In primul rand trebuie sa treaca anii pt a scapa de generatiile de pe vremea "impuscatului", aceastia sunt otraviti cu gandiri comuniste. E nevoie de rabdare.

Oricum daca te uiti in jur, cam peste tot e prostime. Asa o numesc cei care sunt cat de cat culti si care stiu ca 6x9 nu e 69. Eu ma uit in jurul meu, in clasa mea : e plina de pupincuristi si papagali. Nu stiu care sunt mai smecheri sau mai ciumegi sau mai <<COOL>> din clasa. Vor sa se impresioneze reciproc; probabil e si varsta, dar nu vad cum la 18 ani, la un liceu bun, al 3-lea din oras, intro clasa de mate-info nu stii scrie ALCOOL, (alchol, alcohool, alcooll- exemple).
Intotdeauna au fost multi si prosti; de aceea trebuie sa mai fie si cate unu` destept care sa ii conduca pe restu.
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Changes in our lives! Empty
MesajSubiect: Re: Changes in our lives!   Changes in our lives! Icon_minitime17th Mai 2007, 4:45 pm

Pe langa acestia, distrugerea tarii se realizeaza prin intermediul prostiei provenite din manele, care impaianjeneste creierul oamenilor normali.

Acea muzica nu relaxeaza. Ea distruge. Cantaretii sai sunt niste ciobani cu mai putin de 5 clase. Cu cat le place oamenilor mai mult, ei incearca sa le fie asemenea interpretilor. Cu cat doi prosti se aseamana mai bine intre ei, cu atat mai mult prostia lor se mareste.
Este ca si expresia "unul mai prost ca celalalt"si invers = prostie infinita.
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
vlad
Real Poster
Real Poster
vlad


masculin Numarul mesajelor : 102
Varsta : 30
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/05/2007

Changes in our lives! Empty
MesajSubiect: Re: Changes in our lives!   Changes in our lives! Icon_minitime17th Mai 2007, 5:05 pm

Adminul are dreptate dupa parerea mea: la noi in clasa toti cei care asculta manele sunt prosti => manelele ii leaga pe prosti.
Alte lucruri care ma enerveaza la tara asta sunt:
1) de exemplu daca vrei sa intrii la o scoala buna poti foarte usor daca ai cunostinte la minister sau daca ai bani ai intrat deja;
2) daca te loveste o masina si esti pe moarte, trebuie sa ai acte sau asa ceva ca sa te poata opera;
3) posturile tampite de televiziune:
-OTV: Oana Zavoranu in direct - SENZATIONAL!
-OTV (dupa 5 ore): Vrajitoarea aia legata cu prosoape de cap
-Prima TV: -Tradati in dragoste
4) politica excesiva: aprinzi televizoru
-Antena 3: Basescu, care vorbeste de 3 ore
-OTV: Vadim care il injura in direct pe Basescu

Eu nu spun ca nu admir marile personalitati romanesti, insa cea mai mare parte din populatia tarii este ocupata de prosti.


Ultima editare efectuata de catre in 17th Mai 2007, 5:11 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Changes in our lives! Empty
MesajSubiect: Re: Changes in our lives!   Changes in our lives! Icon_minitime17th Mai 2007, 5:11 pm

Degeaba, televiziunea este proportionala cu prostimea din tara.

Dar totusi, se pare ca nimeni nu ne obliga sa nu fim prosti. De aceea, cel mai usor este sa ramanem asa. Nu ne pasa ca suntem prosti, caci nu suntem prosti singuri.

In ceea ce priveste politica, ea este total intoarsa prin tara. Dar asta nu poate opri televiziunile sa difuzeze politica. Ceea ce ai zis despre politica ma tem ca va trebui sa resping.

Cat timp prostia este legala ea va exista. (defapt, nici daca ar fi ilegala nu s-ar schimba mult).
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Changes in our lives! Empty
MesajSubiect: Re: Changes in our lives!   Changes in our lives! Icon_minitime17th Mai 2007, 8:53 pm

nu fiti naivi; credeti ca dincolo e altfel? va inselati. Singurul lucru care este pretutindeni in lume este oxigenul si prostia. deci asta e:)
Sus In jos
vlad
Real Poster
Real Poster
vlad


masculin Numarul mesajelor : 102
Varsta : 30
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/05/2007

Changes in our lives! Empty
MesajSubiect: Re: Changes in our lives!   Changes in our lives! Icon_minitime18th Mai 2007, 4:42 pm

Eu stiu cum e "dincolo" pentru ca am locuit timp de doi ani in Italia si te asigur ca nu era asa ceva.
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Changes in our lives! Empty
MesajSubiect: Re: Changes in our lives!   Changes in our lives! Icon_minitime18th Mai 2007, 4:47 pm

Si eu pot sa spun acelasi lucru despre strainatate.
Oriunde am mers, lumea era vizibil mai intelectuala. Si nu am mers doar prin piete si locuri turistice, am fost si in locuri mai putin primitoare, si cred ca nimic nu se compara cu prostia din tara. In fine, asta nu decid eu. Fiecare are cate o parere, asta e parerea mea.
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
B.Man
Little One
Little One



Numarul mesajelor : 11
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/11/2008

Changes in our lives! Empty
MesajSubiect: Re: Changes in our lives!   Changes in our lives! Icon_minitime16th Noiembrie 2008, 5:28 pm

da d unde:))) shi in strainatate exista prosti=)) poate ca sunt un nr mia mic dar in orice caz shi ei au oi negre printre ei:))

de ex:am fost acum doua saptamani in Paris,foarte frumos pot spune,pana intr-o seara:))cand m-am intors cu ai mie cu metroul spre hotel au intrat doi tinri pot spune si unul sa uitat ca are cv mizerie p talpa piciorului...Smile)primul lucru care l-a facut a fost sa si-l stearga de tapiteria scaunului din fata sa...ei da asta da inteligent....si nu a fost singurul caz:-J dupa mine,ar trebuii sa mai treaca inca vreo 2-3 generatii pe la conducere pana ciar se va vedea ca progresam:-? dar incep sa ma indoiesc si de parerea asta:| cand vad cum evolueaza generatiile...ma uit la copii de a 3-a a 4-a si ce vad?Smile) niste copii care de abea asteapta sa prinda nus ce desen pe jetix...si nu numa:| cel mai mult ma dezgusta ca minciunea si insalatoria a inceput sa se coboare si la nivelul lor(al copiilor mici)Neutral si nu cred ca este prea bine...depindem intr-un fel de educatia pe care parintii o dau copiilor lor...un risc foarte mare spun eu....in fn...Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul=))Smile)
Sus In jos
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Changes in our lives! Empty
MesajSubiect: Re: Changes in our lives!   Changes in our lives! Icon_minitime17th Noiembrie 2008, 8:36 pm

a mai aparut o rasa mai nou.....
poza spune totul; tipul e nascut in 95, deci are cam 13-14 ani, mama mama ce viata
Changes in our lives! Asdabi6.thChanges in our lives! Thpix
Sus In jos
B.Man
Little One
Little One



Numarul mesajelor : 11
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/11/2008

Changes in our lives! Empty
MesajSubiect: Re: Changes in our lives!   Changes in our lives! Icon_minitime20th Noiembrie 2008, 9:33 pm

ce spart=)) si sa nu razi cand vezi asemenea specimene:))))))) ce uameni:|Smile)
Sus In jos
Origami
Senior Member
Senior Member
Origami


feminin Numarul mesajelor : 50
Varsta : 32
Locaţie : Cluj
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/12/2008

Changes in our lives! Empty
MesajSubiect: Re: Changes in our lives!   Changes in our lives! Icon_minitime26th Decembrie 2008, 5:14 pm

am si eu o intrebare, ca tot dezbatem problema prostiei, pana la urma. Cum se poate defini prostia? O putem defini ca inconstienta sau nu? Unii sunt prosti si constient...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Changes in our lives! Empty
MesajSubiect: Re: Changes in our lives!   Changes in our lives! Icon_minitime

Sus In jos
 
Changes in our lives!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum || Horace Homepage :: Discutii :: Despre toate-
Mergi direct la: