Forum || Horace Homepage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum of Horatiu Roman - Enjoy
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Harta vizitatorilorHarta vizitatorilor  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» pacat ca acest forum nu mai este activ
Manele reloaded? Icon_minitimeScris de crr_ro 12th Septembrie 2016, 3:42 pm

» CULOAREA VIETII
Manele reloaded? Icon_minitimeScris de EUGEN 19th Iunie 2012, 3:43 pm

» Povestea lui Iov
Manele reloaded? Icon_minitimeScris de Genesis 7th Aprilie 2011, 8:50 am

» transpun.txt
Manele reloaded? Icon_minitimeScris de Horace 24th Ianuarie 2011, 7:32 am

» MAZEGAME
Manele reloaded? Icon_minitimeScris de Horace 2nd Iunie 2010, 1:31 pm

» nebunie
Manele reloaded? Icon_minitimeScris de Vizitator 24th Februarie 2010, 8:50 am

Cine este conectat?
În total sunt 3 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 3 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 13, 5th Iunie 2009, 12:33 am
Statistici
Avem 57 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: alinatim

Membrii nostri au postat un numar de 1064 mesaje în 108 subiecte

 

 Manele reloaded?

In jos 
+8
Sergiu
soso_cluj
octi
Mihai
Alx
Volodea
Horace
Alheen
12 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime14th Mai 2007, 9:20 pm

Ce sunt manelele? De ce s-au inventat manelele? De ce asculti manele? De ce NU asculti manele?

Manele sunt un *mix* de muzica greceasca, albaneza, turceasca, yugoslava, indiana,etc; Au fost create de compozitori pt anumite nume cu glas de purcel strans de margele pt a incanta urechile ascultatorilor fideli din Romania.
De ce sunt atat de multe greseli gramaticale, lexico-gramaticale, etice?
Greselile gramaticale si lexico-gramaticale sunt prezente in acest tip de "muzica" fie din cauza cunostiitelor "cultivate" a creatorilor de a conjuga cam 3-4 verbe la prezent ( cam atatea verbe este in manele lol! ) fie din lipsa de inspiratie folosind un cuvant al carui sens nu are nici o legatura cu restul "operei" doar pt a pastra rima.
Totusi acest tip de muzica prinde bine la noi, nivelul de cultura fiind sub mediu, fiind usor "dansabila".
Totodata cu "imprumutul" manelelor am luat si "dansul din buric", care este un dans specific turcoaicelor si indiencelor. Dupa cum am vazut mai ales in filme pe la TV in Turcia si India danseaza din buric doar femei suple care au o mobilitate uriasa a corpului, pe cand la noi orice individa a carui buric ajunge cam pana pe la genunchi se crede mare VIP daca "danseaza din buric".
Dupa o scurta perioada de observatie a versurilor acestor opere de arta, ne putem da seama ca exista anumite cuvinte care se repeta foarte des : Jupan, Stapan, VIP, nambar oan, imparat, etc. Aceste cuvinte si-au pierdut sensul initial de persoana importanta, orice om care il asculta pe GUTZA sau PESHTE isi poate atribui "gradele" de mai sus.

Traim intro lume libera, deci fiecare face, gandeste, spune, asculta ce vrea.

Traim in Romania, si asta ne ocupa tot timpul! - Mircea Badea
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime15th Mai 2007, 8:36 pm

Foarte bine punctat.

Dar, daca studiem cu atentie cele spuse anterior, descoperim cuvantul "muzica" pus intre ghilimele.Asta reprezentand faptul ca manelele nu sunt catalogate drept muzica.

Deducem ca aceasta discutie ar trebui purtata in alt loc.

P.S. NU ASCULT MANELE.
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime15th Mai 2007, 9:16 pm

Manelele este muzica deoarece mult prea multi oameni o considera asa. Noi nu avem dreptul si nici puterea sa decidem ce este si ce nu este muzica. Mai sus eu mi-am spus parerea MEA, Proprie si Personala. Smile
Sus In jos
Volodea
Junior Member
Junior Member
Volodea


masculin Numarul mesajelor : 38
Varsta : 28
Locaţie : Cluj
Muzica : Rock.
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/10/2008

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime4th Octombrie 2008, 9:56 pm

De acord. Dar de pe forumul asta, cine e in stare sa ne zica de ce asculta manele. Ascultati careva? Daca da, va rog, eu sunt mic si prost, spuneti-mi de ce.
Sus In jos
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime4th Octombrie 2008, 11:18 pm

desi nu ascult manele decat ocazional, ocazional insemnand chefuri, cabane, revelioane, chefuri, cabane, ati prins voi ideea Smile), pot spune ca imi plac.

nu sariti pe mine, nu imi plac toate si nu oricand, dar tu nu poti sa vii sa-mi zici mie ca poti dansa pe dimmu borgir/cradle of filth/6 feet under/ etc la un chef cand toata lumea e beata. Bine, teoretic poti, dar daca dai de prea multe ori din cap s-ar putea sa nu-ti placa consecintele.

Motive pt a asculta manele nu sunt prea multe, din punctul meu de vedere, punct de vedere al unuia care mai "asculta si el din revelion in cabana"...
Motive pt a nu asculta manele sunt la fiecare vers/cuvant din aceste cantece nemaipomenit de extraordinare.

Dar, daca ai vorbi cu un manel@r, el probabil ca ar stii de ce asculta sau te-ar putea 'convinge' sa asculti si tu.

Ideea e ca nu trebuie sa judecam oamenii asa repede, eu unul am prieteni manel@ri cu care ma inteleg foarte bine, am si prieteni ro@ckeri, cu care ma inteleg la fel de bine, iar faza cea mai tare e ca si manel@rii mei se inteleg bine cu roa@ckerii mei. Smile
Sus In jos
Alx
Newbie
Newbie



Numarul mesajelor : 3
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/10/2008

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime5th Octombrie 2008, 12:03 pm

manelele este un rahat
Sus In jos
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime5th Octombrie 2008, 5:41 pm

Alx a scris:
manelele este un rahat

indubitabil.

DAR, la fel zic manelarii despre rock........
Se aude ca ro@ckerii sunt mai destepti ca manelarii, dar din acest punct de vedere, roackerii = manelari ca nivel de inteligenta, pt ca se inteapa reciproc cu acelasi fel de jignir/etc.
Sus In jos
Mihai
Little One
Little One



Numarul mesajelor : 5
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/10/2008

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime8th Octombrie 2008, 9:19 pm

Am ceva amuzant de zis Very Happy
Daca aveti rabdare cititi-l Smile

Comentariul literar al unei manele


"Trei luni de senzatii" de Florin Peste
Comentariu literar

Inca din primele versuri, autorul plaseaza actiunea intr-un mediu feeric.

Ce miracol si ce vraja
Stau cu gagica pe plaja

Prin folosirea cuvintelor miracol si vraja, poetul ne trimite intr-o lume magica, interzisa muritorilor de rand. Efectul este completat de plasarea celor doi protagonisti pe plaja si trimitere directa la infinitul marii, care ar putea sugera si iubirea nesfarsita, dar si eternitatea. Nisipul ne duce cu gandul la scurgerea timpului, autorul reusind astfel sa imbine prin folosirea unui singur cuvant, atat infinitul cat si perenul.
In urmatoarele doua versuri, poetul doreste sa impace relativa bipolaritate dintre infinit si peren.

Am chef de distractie
3 luni de senzatie

Constient de clipa fermecata pe care o traieste, autorul isi avertizeaza ascultatorul (cititorul) ca iubirea nesfarsita, dragostea profunda, infinitul, alfa si omega, arde intens, asemeni razelor unei zile insorite de vara, comprimandu-se in "3 luni de senzatie". Necuprinsul este asfel incadrat in limite foarte bine delimitate - trei luni, iar profunzimea sentimentelor umane imbraca forma senzatiilor.
Iubirea magica nu are suisuri sau coborasuri. Asa cum spune si poetul, cuvintele de ordine in cazul unei asemenea iubiri sunt cheful si distractia alaturi de gagiu sau gagica.
Folosirea cuvintelor nu este deloc intamplatoare. Elementele de argou: gagiul, gagica vin sa sugereze faptul ca cel care vorbeste este un om asemeni noua, care insa, conform preceptului biblic, si-a pus in valoare talantii, reusind sa patrunda intr-o lume de vis.
A doua strofa a cantecului descrie opulenta de care se bucura eroul.

Dau o cheie la mertan
S-am plecat pe litoral
Mi-am pus plinul de benzina
Si in dreapta o blondina

"Mertan"-ul face trimitere la stilul de viata al marilor padisahi. Folosirea expresiei "plinul de benzina" nu este deloc intamplatoare. Ea ilustreaza verticalitatea convingerilor personajului principal. El nu opereaza cu jumatati de masura. Totul sau nimic pare a fi deviza dupa care se conduce.
Notiunea plin are si un sens metaforic. Ea prezinta maturitatea dragostei dintre cei doi, care tind spre perfectiune. Acest lucru este confirmat si de termenii cu care este descrisa marea iubirea a personajului nostru. Fata cu care se iubeste eroul principal nu este o fata oarecare. Ea este o "blondina" - simbol al frumusetii feminine, asezate la dreapta barbatului. Afirmatia este intarita in versul al doilea din cea de a treia strofa.

Am mertanul de mult timp
Si-o blondina prototip
E a mea numai a mea
Si-mi petrec vara cu ea

Hiperbola "blondina prototip" descrie in profunzime calitatile greu de egalat ale iubitei, ea fiind o fiinta unica. Prin folosirea unui termen tehnic pentru a-si descrie iubita <prototip> autorul ne reaminteste ca dragostea lui este asemeni tinuturilor exotice, fascinante dar inca neexplorate in profunzime, afirmatia fiind intarita si de plasarea povestii in anotimpul de vara.
Ultima strofa descrie actul de iubire dintre cei doi. In primele doua versuri, ne este prezentata atmosfera care domneste intre indragostiti.


Marea neagra e calduta
Blonda-i sexy si finuta

Iubirea se consuma in apa calda a marii. Cristalinul marii descrie sentimentele celor doi iar caldura apei descrie relatia dintre ei. Dragostea dintre cei doi este imuna la scurgerea timpului

Ziua stau cu ea la soare
Noaptea o scot la plimbare

Succesiunea zi noapte nu poate perturba trairile profunde alte tinerilor indragostiti, dar autorul lasa o portita de iesire din aceasta idila aproape perfecta. Folosirea termenului "noaptea" din ultimul vers avertizeaza cititorul ca totul poate fi perfectibil, chiar si iubirea, iar daca peste iubirea dintre cei doi s-ar lasa intunericul, eroul va trece si peste acest obstacol. Este vorba doar de 3 luni de distractie
Sus In jos
octi
Newbie
Newbie



masculin Numarul mesajelor : 3
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/10/2008

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime9th Octombrie 2008, 10:50 am

Manelele nu se pot incadra in categoria muzica... sunt niste telenovele cantate... o prostie ,o aberatie... numai in romania poate sa existe asa ceva ...
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime9th Octombrie 2008, 4:21 pm

poti sa zici ca "rockerii" sunt la fel ca manelistii din acest punct de vedere, dar pot totusi sa zic ca acesti "rockeri" nu folosesc cuvantul "dusman" in muzica lor intr-un mod frecvent si enervant. Cuvantul "dusman" s-a manelizat intr-atat incat ma trec fiori de nervi cand il aud. Este aberant sa folosesti cuvantul "dusmani" a carui semnificatie il stim cu totii: inamic, vrajmas, intr-o piesa de dragoste, sau alte teme care nu au absolut nicio legatura cu dusmania. Este impotriva oricarui simt al esteticului si al moralitatii.

Pe langa asta, acesti "rockeri" care ii inteapa pe manelisti pot sa demonstreze nivelul de inteligenta zero dintr-o melodie manelistica pe cand manelistii pot doar sa ii rupa in bataie pe "dusmani" ducand lumea catre pieirea sa. Este o atitudine anti-progresista si anti-culturala sa accepti sau, mai rau, sa promovezi maneaua, si apropo, exista o cantitate imensa de muzica care se poate asculta la un chef dupa ce toata lumea este beata. Si tu stii asta, dar poate te consideri mai interesant acceptandu-i si pe manelisti. Sau poate e ironia sortii, nu vom sti niciodata.

Si in ultimul rand, nu am o problema cu cei care asculta manele in general, ci mai exact cu atitudinea lor fata de manele. Daca poti suporta a fi inconjurat de prostie, imi pare rau pentru tine si te dispretuiesc. In schimb, daca imprejurarile te obliga sa asculti manele si NU POTI FACE ABSOLUT NIMIC CU PRIVIRE LA ACEST LUCRU, atunci te inteleg si te compatimesc.

Cat despre comentariul manelei, este o idee ciudata sa culegi versurile unei compozitii de acest gen si sa iti pierzi vremea in acest mod, dar per total e ok Very Happy
glumeam, ala ii chiar fain. Laughing
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime9th Octombrie 2008, 6:15 pm

nu am nimic cu nimeni, nu iau aparararea nimanui, dar tinand cont ca pe forum aici cam toti sunteti contra manele, ma gandeam ca ar fi frumos sa auziti si "eul" meu manelistic, desi nu ma caracterizeaza, cel putin nu in multe situatii. long live rock'n'roll, ala frumos nu dimmu borgir si kkturi Very Happy
Sus In jos
soso_cluj
Junior Member
Junior Member



masculin Numarul mesajelor : 34
Varsta : 54
Locaţie : cluj napoca
Reputatie : 2
Data de inscriere : 15/05/2007

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime25th Octombrie 2008, 11:19 pm

koRnyus ma bucur ca ai revenit. nici din greseala nu mai lua apararea manelelor si manelistilor. e antiromanesc, antimuzica, anticultura. la chefuri cere muzica populara romaneasca, poate fi foarte de "chef", important e sa alegi melodiile potrivite. Eram speriat de postarea ta de mai sus. eram de-a dreptul "blocat". nu-mi venea sa cred, aveam asteptari si pretentii mult mai mari de la tine.
nici macar de dragul de a fi "contra" nu mai intra in subiectul asta.
sorry.
succese.
Sus In jos
http://www.iurovision.ro
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime26th Octombrie 2008, 8:42 pm

hmm, o carte nu o judeci dupa coperta, parca asa era vorba...........

raman la ideea ca manelele au un rost, pt unii mai important pt unii sunt cacaturi, mie nu-mi prea pasa ce muzica se aude in boxe cat timp e tare si are un ritm "dansabil";;;;;;;;;;; desigur ma refer la chefuri, acasa nu ascult m@nele....

muzica populara e chiar f faina...
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime27th Octombrie 2008, 4:52 pm

daca ar fi sa nu le judecam dupa coperta am avea chiar mai multe de spus impotriva manelelor decat avem acum. textul lor nu este unul progresist, promoveaza incultura si violenta si dusmania. aceste caracteristici nu pot face un lucru sa fie util sau cu rost, nici pentru unii nici pentru altii. Ti se pare ca un muncitor ar putea fi indemnat la munca de acest tip de mesaj? sau vreun elev la invatat? este total opus! nu pot sa dau exemple de manele pentru ca nu suport asa ceva si este impotriva principiilor mele sa ascult asa ceva.

Decat un chef la care se asculta manele, mai bine stai acasa.

cat despre ritmul dansabil, pot sa spun despre multe tipuri de muzica ca nu poate fi dansata, si sunt de acord ca la chefuri ai mai mare nevoie de "dansabilitate" decat de mesaj sau ceva. dar pe de alta parte, de ce ar fi maneaua un gen de muzica dansabila? Din cate mi se pare, aceleasi miscari le poti face pe o muzica house. Asa ca manelele nu sunt mai dansabile decat orice alta muzica.
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime27th Octombrie 2008, 8:01 pm

nu are sens, oricum nu incercam sa conving pe nimeni sa asculte manele, pt ca nu pot nu stiu argumente, fiecare cum poate Smile Smile Smile

aa da, dar tie nu`ti place nici houseu!!!!!1111111111
referitor la "decat la un chef cu manele mai bine stai acasa..." mai bine ma duc la un chef cu manele decat sa stau acasa, ma duc cunosc lumea, traiesc viata etc, stai tu acasa daca te multumeste, eu vreau mai mult Twisted Evil
s`apoi de obicei la chefuri te imbeti umpic la un moment dat si eu pun pariu cu oricine de pe acest forum sau din aceasta lume, ca daca esti beat nu mai faci nazuri la muzici Embarassed
oricum nu conteaza Smile
si in ultimul post de aici am zis ca nu ma intereseaza ce se aude in boxe ... read carefully
Sus In jos
Horace
Admin
Admin
Horace


masculin Numarul mesajelor : 298
Varsta : 30
Muzica : psihedelica
Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/05/2007

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime27th Octombrie 2008, 8:39 pm

legat de oamenii pe care ii poti cunoaste la un chef la care se asculta manele, nici nu vreau sa cunosc asemenea oameni. nu merita sa imi indrept atentia asupra unui om care asculta manele si nu este deranjat de acest lucru. pe de alta parte, daca zici ca la un chef cu manele majoritatea oamenilor sunt cei ca tine, care mai degraba nu asculta manele decat sa asculte, atunci de ce dracu il mai numim chef cu manele? mai bine nu pune manele si vezi-ti de treaba! dar nu e asa. oamenii care stau la un chef cu manele sunt majoritar manelisti. pe care eu, unul, nu vreau sa ii cunosc, deci mai bine stau acasa.

Si pe langa asta, omul care este inversunat asupra unei idei, cand este beat nu face altceva decat sa exagereze acea idee, in niciun caz sa o respinga sau ceva. asa vad eu lucrurile.
Sus In jos
https://horacehomepage.forumgratuit.ro
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime27th Octombrie 2008, 10:25 pm

Smile)) bine bine bine voi stiti; tu sigur stii cel mai bine ca ai fost la nenumarate chefuri cu manelari si cu roackeri

eu am fost si la unu si la alalalt si oricum se ajunge la m@nele si daca tu incerci sa-mi demonstrezi mie ca eu sunt manelar sau ca tu esti mai presus doar pt simplu fapt ca nu asculti manele nu ai cum, cel putin a 2 a concluzie nu;

si oricum o viata am si vreau sa mi-o traiesc cat mai pot, ca o sa vina vremea cand n-o sa-mi mai arda de porcarii dinastea;

si da majoritatea prietenilor mei sunt manelari dar asta nu ma deranjeaza si nu ma injoseste cu nimic sunt prietenii mei si ma bucur ca ii am, nu imi stabilesc o anumite relatie legata de gusturi, daca imi place cum gandeste/reactioneaza omu` poate sa fie manelar infocat sa`si puna ringtone pe telefon pe guitza ca tot o sa fie prietenul meu confused

asta e ca si cand zici ca nu esti prieten cu mine deoarece culoarea mea preferata e galben si nu e portocaliu;;;;;;;;;;;;;;; aiurea !

oricum am mai zis nu incercam sa conving pe nimeni ca trebuie sa asculte manele sau sa mearga la chefuri cu manele sau mai stiu eu ce legat de manele, mi-am exprimat parerea, nu trebe sa`mi sariti toti in cap
Sus In jos
Sergiu
Initiate
Initiate
Sergiu


masculin Numarul mesajelor : 21
Varsta : 30
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/05/2007

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime8th Noiembrie 2008, 12:20 am

este imposibil ca la o petrecere de roackeri sa se ajunga la manele....daca cineva sa imbata nu asculta manele ci mai degraba face taraboi
Sus In jos
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime8th Noiembrie 2008, 2:47 pm

Sergiu a scris:
este imposibil ca la o petrecere de roackeri sa se ajunga la manele....daca cineva sa imbata nu asculta manele ci mai degraba face taraboi
ok tu stii mai bine No
Sus In jos
Shobo
Senior Member
Senior Member
Shobo


masculin Numarul mesajelor : 83
Varsta : 31
Locaţie : Cluj - Napoca
Muzica : ROACK \m/
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/10/2008

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime9th Noiembrie 2008, 10:43 pm

nu neaparat Razz stiu o multime de "roackeri" care asculta manele la unele chefuri si rad de se caca pe ei de cat de prosti is cei care le scriu (din intamplare ma aflu si eu in aceasta categorie si nu mi-e rusine deloc Razz).
DAR in momentul in care mergi acasa si asculti singur manele, atunci chiar ai probleme Smile) (acelasi lucru se poate spune, dupa parerea mea, si despre house and stuff)
Sus In jos
http://shobo8.hi5.com
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime9th Noiembrie 2008, 10:54 pm

Shobo a scris:
nu neaparat Razz stiu o multime de "roackeri" care asculta manele la unele chefuri si rad de se caca pe ei de cat de prosti is cei care le scriu (din intamplare ma aflu si eu in aceasta categorie si nu mi-e rusine deloc Razz).
DAR in momentul in care mergi acasa si asculti singur manele, atunci chiar ai probleme Smile) (acelasi lucru se poate spune, dupa parerea mea, si despre house and stuff)

haha cum esti tu, compari manelelelelele cu houseu... confused
Sus In jos
B.Man
Little One
Little One



Numarul mesajelor : 11
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/11/2008

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime13th Noiembrie 2008, 7:05 pm

cam da:))))

nu`s eu genul manelistului dar la o petrecere ce bine mai pica cate o manea:-" in fn:-J dak ajungi sa ask acasa atunci ai probleme..la fel cum a spus shi kornyus;Wink
Sus In jos
Shobo
Senior Member
Senior Member
Shobo


masculin Numarul mesajelor : 83
Varsta : 31
Locaţie : Cluj - Napoca
Muzica : ROACK \m/
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/10/2008

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime24th Noiembrie 2008, 3:14 pm

B.Man a scris:
dak ajungi sa ask acasa atunci ai probleme..la fel cum a spus shi kornyus;Wink
eu am spus asta Evil or Very Mad lol!
kornyus, mie mi se pare ca is in cam aceeasi oala :-? adica ii tot acelasi ritm 20 de minute la care se mai adauga din cand in cand inca ceva batai Smile) eu asa vad house-ul Razz oricum e deasupra manelelor in ochii mei, dar asta numai la petreceri Very Happy acasa e tot una - parerea mea Very Happy
Sus In jos
http://shobo8.hi5.com
Alheen
Real Poster
Real Poster



masculin Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Locaţie : Las Vegas, Nevada
Muzica : minimal, ofc
Reputatie : 5
Data de inscriere : 13/05/2007

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime29th Noiembrie 2008, 4:07 pm

banuiesc ca vorbesti despre minimal, house-ul la fel ca si rockul se imparte in 129041 de subcategorii :

tehno, trance, minimal, clubbing etc etc
Sus In jos
Shobo
Senior Member
Senior Member
Shobo


masculin Numarul mesajelor : 83
Varsta : 31
Locaţie : Cluj - Napoca
Muzica : ROACK \m/
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/10/2008

Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime29th Noiembrie 2008, 5:37 pm

koRnyus a scris:
banuiesc ca vorbesti despre minimal, house-ul la fel ca si rockul se imparte in 129041 de subcategorii :

tehno, trance, minimal, clubbing etc etc
probabil :-?? e drept ca nu fac diferenta intre genurile de house, pentru ca nu ma prea intereseaza :p probabil daca mi-ar placea si as asculta mult, as sesiza diferentele, da' asa...
scuze de OFF-TOPIC :-s
Sus In jos
http://shobo8.hi5.com
Continut sponsorizat





Manele reloaded? Empty
MesajSubiect: Re: Manele reloaded?   Manele reloaded? Icon_minitime

Sus In jos
 
Manele reloaded?
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum || Horace Homepage :: Discutii :: Muzica-
Mergi direct la: